Webnoviny - Svet

DAVOS: Svetové ekonomické fórum otvorí Medvedev

WEBNOVINY.SK

Dmitrij MedvedevFoto: SITA/APDAVOS 26. januára (WEBNOVINY) – Svetové hospodárske fórum v Davose otvorí v stredu ruský prezident Dmitrij Medvedev. Do švajčiarskeho zimného strediska príde 2500 významných predstaviteľov sveta z oblasti politiky a hospodárstva. Pozvaných je 30 hláv a šéfov vlád. Tohtoročné svetové ekonomické fórum sa bude niesť pod mottom: Spoločné normy pre novú realitu. Témou fóra bude ekonomická kríza a celkový stav svetovej ekonomiky.

Na pokojný priebeh fóra Švajčiarsko zmobilizovalo 5000 vojakov, ktorých úlohou je zabezpečiť oblasť okolo alpského strediska. Švajčiarske ministerstvo obrany nariadilo od utorka do budúceho pondelka uzavrieť švajčiarsky letový priestor na ochranu účastníkov Svetového ekonomického fóra. Bezpečnostné operácie sú podľa webovej stránky orf.at organizované v spolupráci s Rakúskom.

Podľa informácií švajčiarskych orgánov bezpečnostné operácie budú stáť 1,15 milióna eur. Napriek tomu, že je to súkromné podujatie organizované Svetovým ekonomickým fórom, švajčiarska vláda súhlasila s financovaním bezpečnostných opatrení, keďže je to v „medzinárodnom záujme Švajčiarska“.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM