Webnoviny - Svet

Deti premiérku učili stavať lietadielka

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Michal SvítokBRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Aj premiéri si niekedy dajú poradiť, ukázala to dnes aj Iveta Radičová, ktorú deti učili postaviť papierové lietadlo. Premiérka dnes oficiálne privítala deti zamestnancov úradu vlády, ktoré budú tráviť školské prázdniny v pracovných dňoch v novovzniknutom detskom kútiku na pracovisku ich mamičiek a oteckov. „Toto je zložitejšie ako zasadnutie vlády,“ smiala sa Radičová. Lietadielko jej však letelo.

Radičová asi desiatku detí prišla pozdraviť osobne, doniesla im aj hračky z domu. Ako sa však priznala, ich mená už časom zabudla. Prisľúbila, že deti od nej nabudúce dostanú plastelínu a modulit, je ochotná im aj priniesť vlastný počítač. Keď sa totiž pýtala detí, čo im v centre ešte chýba, odpoveď z radov chlapcov znela jednoznačne počítač. Chcú sa na ňom hrať nielen hry, ale aj ísť na Facebook. Jeden z chlapcov sa hrdo priznal, že už má 47 kamarátov.

Deti majú po celý deň na starosti opatrovateľky, ktoré im pripravujú program. V piatok sa deti zabavili v parku honbou za pokladom, ktorými boli sklenené guľôčky, dnes si už zahrali futbal, budú mať tvorivé dielne a hrať sa loptové hry. Keď ich prišla pozrieť Radičová, práve kreslili.

Úrad vlády sa chce čoraz viac otvoriť verejnosti Začiatkom októbra pre verejnosť sprístupnil kaplnku, v ktorej sa každý týždeň konajú bohoslužby. Vo vestibule vládneho úradu sa časom začnú konať výstavy a uvažuje sa aj o sprístupnení parku. "Chceme, aby sa ten úrad naozaj trochu otvoril, aby sme nevyzerali iba ako ľudia, ktorí hľadia na svet z bavoráka,“ priblížil vedúci Úradu vlády SR Viktor Nižňanský. "Chceli by sme využívať vestibul úradu na výstavy. Do budúcna plánujeme sprístupniť aj park, teraz to ideme riešiť z hľadiska bezpečnosti. Možno, že jedného dňa tu zaznie nejaký promenádny koncert,“ konštatoval Nižňanský.

Premiérka konzultovala nové vybavenie parku aj s deťmi. Tie si zažiadali o hojdačky, šmykľavky, preliezky, pieskovisko, ale aj lavičky, lezeckú stenu či tyč na lezenie. Spolu s Nižňanským sa smiali, že budú za deťmi chodiť na pravidelné konzultácie.

Zároveň plánuje v priestoroch úradu znovu otvoriť bufet pre zamestnancov Bufet nebudú prenajímať, ale zabezpečia ho vlastnými silami. "Chceme trochu spríjemniť vstup z Leškovej. Mnohí novinári sa sťažujú, že kým sa dostanú dnu, prejdú mnohými kontrolami. Ale nechcem zľahčovať otázky bezpečnosti. Chceme tiež riešiť parkovisko tu vedľa, aby autá zamestnancov z veľkej časti odišli mimo areálu,“ uzavrel Nižňanský na margo pripravovaných zmien. Ako sám hovorí, popri mnohých zložitých veciach, s ktorými sa borí pri organizácii chodu úradu, jeho poľudšťovanie tak, aby nešlo len o úradnícke miesto, patrí skôr k zábave.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM