Martin Sýkora Správy Rôzne Technológie

Deti z rómskych osád zoznámia s informačnými technológiami: Letný tábor s PC

Na informačné technológie je tematicky zameraný letný tábor pre deti z troch rómskych osád. Pod názvom Letná IT akadémia Schopné deti sa bude vo Vyšných Ružbachoch.

Ilustračný obrázok k článku Deti z rómskych osád zoznámia s informačnými technológiami: Letný tábor s PC
Zdroj: Dnes24.sk

Na tábore vo forme rekreačno-vzdelávacieho stretnutia sa zúčastní 46 chlapcov a dievčat od osem do 18 rokov z osád v Rankovciach, Starej Ľubovni-Podsadku a Veľkej Ide. Ide o deti, ktoré sa zapojili do projektu online mentoringu Schopné deti alebo sa aktívne zúčastňujú na práci v komunitných centrách. V projekte organizácie ETP Slovensko dobrovoľní online mentori svojich rómskych chránencov vedú, posmeľujú a posúvajú dopredu k splneniu ich snov.

„Celý táborový týždeň bude tematicky zameraný na informačné technológie. Deti si prinesú notebooky a budú mať prístup na internet. Príde medzi ne aj vyše desiatka online mentorov, z ktorých mnohí sú špecialisti na informačné technológie,“ uviedla PR manažérka organizácie ETP Slovensko Beáta Hybáčková.

Koordinátor tábora a zakladateľ projektu Schopné deti Peter Gomolák má radosť z toho, že online mentori prejavili záujem sami pripraviť vzdelávací program – prednášky o informačných technológiách spojené s aktivitami. „Už vopred sa radili, ako čo najvhodnejšie sprístupniť deťom náročné témy. Táto ich zodpovednosť v prístupe k deťom sa mi veľmi páči a oceňujeme ju,“ uviedol.

Pripravený je popoludňajší rekreačný program vrátane kúpaliska, hier, športových aktivít a turistiky, i večerný spoločenský program. Po minuloročnom tábore Letná akadémia bez predsudkov ide o druhé päťdňové stretnutie mladých klientov komunitných center ETP Slovensko. V projekte online mentoringu Schopné deti, ktorý sa začal realizovať v októbri 2015, je podľa Hybáčkovej už takmer 50 dvojíc online mentor – chránenec, ktoré sú v pravidelnom telefonickom alebo inom kontakte prostredníctvom informačných technológií.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie