han Šport Ostatné športy

Devätnásťročný atlét si siahol na život: Utrápená priateľka mu napísala dojímavý odkaz

Českú atletiku zasiahla tragická udalosť. Nádejný atlét Ondřej Hodboď (†19) spáchal samovraždu. Okrem rodinných príslušníkov je zdrvená aj priateľka Simona.

Ilustračný obrázok k článku Devätnásťročný atlét si siahol na život: Utrápená priateľka mu napísala dojímavý odkaz
7
Galéria

Ako prvý informoval o smutnej a zároveň šokujúcej správe atletický oddiel SKP Nymburk na sociálnej sieti.

„S veľkým zármutkom a bolesťou v našich srdciach oznamujeme, že vo štvrtok 24. septembra tragicky ukončil svoj život vynikajúci bežec a skvelý priateľ Ondra Hodboď. Ondra, nechávaš za sebou obrovské prázdno,“ píše sa na Facebooku a dodávajú, že pohreb bude v piatok 2. októbra v krematóriu Nymburk.

Bol talentom

Podľa českých médií bol mladík veľkým talentom, keď na stredných tratiach zbieral mládežnícke tituly. Na majstrovstvách Európy v roku 2017 dorastencov dobehol na štvrtom mieste. Ondřej bol mladším bratom úspešného bežca na 800 metrov Lukáša.

Zronená priateľka

Ondra svojim skutkom šokoval a zarmútil nielen kamarátov, či rodinných príslušníkov, ale hlavne priateľku Simonu. S tou tvoril pár štyri roky a sympatická brunetka si vyliala srdce na Instagrame. „Zanechal si tu strašné prázdno a bolesť. Bol si najlepší chlapec, ktorého som si mohla priať, ale dostali sme pre seba veľmi málo času,“ začala Simona svoj odkaz.

„Robil si to, čo si miloval a atletika pre teba znamenala veľa. Každé víťazstvo si si vážil rovnako a stálo ťa to veľa úsilia. Ďakujem ti za to všetko, čo si ma naučil. S tebou som bola lepšia. Láska, neskutočne ťa milujem, celý život na teba budem myslieť a nikdy nezabudnem,“ pokračuje v srdcervúcich slovách.

„Viem, čo si ku mne cítil a som poctená, že som s tebou mohla stráviť štyri roky. Malo to byť na celý život… Bol si krásny človek zvonka aj zvnútra. Mal si obrovské srdce a dúfam, že nás tam zhora budeš strážiť. Neuveriteľne mi budeš chýbať Oňulko. Navždy tvoja Siminka,“ ukončila príspevok zronená dievčina, z ktorej slov ide nesmierna bolesť.

S nezměrným zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme, že ve čtvrtek 24. září 2020 tragicky ukončil svůj život...

Posted by SKP Nymburk - oddíl atletiky on Friday, September 25, 2020
View this post on Instagram

24.9.2020 Den, na který s velkou bolestí v srdci nikdy nezapomenu. Zanechal jsi tu strašné prázdno a bolest. Byl jsi nejlepší kluk kterého jsem si mohla přát ale dostali jsme hrozně málo času. Vždycky jsi chtěl pro mě i pro své blízké jen to nejlepší. Dělal jsi to, co si miloval.. Atletika pro tebe znamenala mnoho. Každé výhry sis vážil stejně. Stálo to mnohé úsilí, neskutečnou dřinu a taky pevnou vůli, tyhle věci ostatní - cizí už neviděli a ty ses vždycky rozhodl že chceš makat a vyhrávat než se jen flákat. Děkuji ti za to, co všechno jsi mě naučil, s tebou jsem byla lepší. Poznala jsem díky tobě velké množství úžasných lidi, kteří tě měli nesmírně rádi, vážili si tě a já vím že teď tu budou pro mě. Lásko, neskutečně moc tě miluju, celý život na tebe budu myslet a nikdy nezapomenu. Byli jsme si tak blízcí, nikdo nechápal co jsme spolu měli. Vím, co jsi ke mne cítil a jsem poctěna že jsem s tebou mohla strávit 4 roky svého života. Mělo to být na celý život. Byl jsi tak krásnej človek, uvnitř i z venku. S obrovským srdcem. Doufám, že nás tam zeshora budes hlídat. Neuvěřitelně mi budeš chybět, Oňulko. Nechť se zase potkáme. Navždy a jen tvoje Siminka. ❤️

A post shared by Simča Karlová (@ksimcaa) on

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM