Správy Technológie

Diaľničiari spustili NOVÚ aplikáciu: Prečo je dobré si ju nainštalovať a ako VODIČOM pomôže?

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila novú mobilnú aplikáciu ViaRest, ktorá bude slúžiť ako dôležitý informačný kanál pre vodičov osobných a nákladných vozidiel.

Ilustračný obrázok k článku Diaľničiari spustili NOVÚ aplikáciu: Prečo je dobré si ju nainštalovať a ako VODIČOM pomôže?
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Motoristi v nej nájdu prehľad o všetkých službách, ktoré môžu počas cestovania využiť na odpočívadlách či možnosť privolania Diaľničnej patroly. S vývojom aplikácie pomohli študenti z organizácie Digital League. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Čo ponúka aplikácia?

„Spoločne s ‚digitálcami‘ prinášame mobilnú aplikáciu, ktorá informuje o službách na diaľničných odpočívadlách, ponúka možnosť náhľadu na odpočívadlo a priamu navigáciu na dané odpočívadlo. Podrobný filter ponúka výber konkrétnych služieb, ktoré na odpočívadlách preferuje náš zákazník. V súlade s tým sa totiž na mape zobrazia len tie, ktoré preferuje,“ uviedla Žgravčáková.

Jednou z častí aplikácie podľa NDS je kompletný zoznam diaľničných odpočívadiel spolu so službami, ktoré ponúkajú. Dostupný je aj online monitoring dostupnosti voľných parkovacích plôch na odpočívadlách vďaka senzorom, prvotne na odpočívadle D1 Považská Bystrica.

Prehľad čerpacích staníc

Aplikácia ponúkne motoristom kompletný prehľad o okolitých čerpacích staniciach aj s ohľadom na konkrétnu pohonnú látku či informácie o spoplatnení diaľnic a rýchlostných ciest. Dopravcovia budú môcť v aplikácii nájsť všetky informácie o mýte aj službe EETS.

„Užívatelia si iste všimnú, že vo viacerých kartách aplikácie sa nachádza políčko s názvom feedback. Toto tlačidlo slúži na zanechanie spätnej väzby, vďaka ktorej budeme môcť funkcie aplikácie zlepšiť, zefektívniť a prispôsobiť potrebám motoristov. Budeme radi, ak nám zanecháte svoje námety na zlepšenie,“ uzavrela Žgravčáková.

Ilustračné foto

Neprehliadnite aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM