KAW Šport

Divočina na Divokej vode! Užijete si tu rafting, adrenalín i romantiku, VIDEO

Opaľovanie sa na pláži nie je nič pre vás? Radšej podľahnete zážitkom, pri ktorých sa zaprášite, zamokríte a spotíte? Potom je Divoká voda pre vás ako stvorená!

Zdroj: Dnes24.sk

Rafting ako na divokých riekach v Slovinsku, vlny ako v Bulharsku, romantika ako v Grécku. Neverili by ste, ale toto všetko sa dá nájsť aj bez toho, aby ste vyrazili za hranice Slovenska. Stačí navštíviť Areál vodných športov Divoká Voda v bratislavskom Čunove.

„Zažijete tu rafting na kanáli divokej vody, surfing na riečnej vlne, naučíte sa kajakovať, paddleboardovať, vybláznite sa na vodných skútroch alebo offroadových štvorkolkách alebo splavíte Dunaj na rýchlostnom člne. A to nie je ani zďaleka všetko. Areál ponúka až 17 oddychovo – športových aktivít. Je to miesto, kde môžete plnohodnotne stráviť s rodinou letný deň pri bazéne ale taktiež miesto pre rodinné oslavy, svadby a nezabudnuteľné firemné teambuildingy či školenia,“ pozýva všetkých dobrodruhov do atraktívneho areálu generálna manažérka Areálu Divoká Voda Čunovo Alžbeta Ondriš.

Vzrušenie a adrenalín

Zdolať peniacu sa vodu, surfovať na umelej vlne alebo sa preháňať na vodnom skútri. To všetko chce istú dávku odvahy. Ak ju naberiete, na vzrušujúce zážitky nikdy nezabudnete.

V neopréne a po povzbudzujúcich slovách skúseného inštruktora sa môžete plní očakávania spustiť na hladinu. Je pravdepodobné, že zažijete tlkot srdca až niekde v hrdle a obavy pri zdolávaní perejí. Stopercentne si však tento jedinečný zážitok budete chcieť zopakovať!

Rafting si môže dopriať každý, kto sa cíti zdravý. Výnimkou sú deti do 15 rokov. Nemusíte mať strach ani vtedy, keď vypadnete z člna. Na brehu čaká záchranár, ktorý vám podá pomocnú ruku.

Ak ste individualista a nechce sa vám nastúpiť do člna s ďalšími členmi posádky, odporúčame vyskúšať hydrospeed. Stanete sa pri ňom súčasťou mini loďky, ktorá sa rúti dole divokou vodou. K hladine máte síce bližšie, ale zároveň väčšiu istotu, že ďaleko nespadnete.

Vzrušujúci wakeboard zas poteší tých, čo na súši fandia skateboardu. Je to atrakcia na vode ťahaná motorovým člnom. Stojíte, respektíve snažíte sa stáť, na doske so širokou plochou na obidve nohy. Ťahá vás lano upevnené po celom obvode vleku.

Divokosť aj romantika

Adrenalín čaká aj surfistov na umelej vlne. Vžijete sa do kože austrálskych krotiteľov vĺn, ktorí sa kĺžu po otvorenom priestore mora. Ak spadnete, nevadí, surf máte pripevnený k nohe. V prípade potreby bude vašim záchranným kolesom.

Po ohromujúcich dávkach adrenalínu si iste radi vychutnáte niečo pokojnejšie. Zátoka v areáli Divokej vody je na to ideálna. Z člna môžete obdivovať brehy Dunaja v ich divokej kráse a uvedomovať si, že život dokáže byť aj pomalý a sladký.

Kto má záujem o romantiku s pohárom šampanského v ruke pri jazde na motorovom člne, areál ponúka aj takúto možnosť. S partnerom zažijete nezabudnuteľné chvíle.

Suchozemské vzrušenie

V objekte Divokej vody nájdu vzrušenie a zábavu aj „suchozemci“. Po adrenalínovom paintballe sa môžete s pocitom nadsamca povoziť na štvorkolke členitým terénom. Zostane po vás len kúdol prachu.

Trávnaté ihrisko s vlastným zavlažovaním láka k hre, ktorou pred pár dňami žila celá Európa – k futbalu. Ak si radšej užívate pohyb v plavkách na rozohriatom piesku, čakajú na vás upravené ihriská na skvelé letné športy – plážový volejbal a futbal.

Pozor však! Adrenalín je návykový. Ak raz budete dovolenkovať na Divokej vode, je veľmi pravdepodobné, že sa tam budete chcieť opäť vrátiť.

Divoká voda, adrenalínové zážitky
9
Galéria
Zdroj: divokavoda.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM