Správy Politika

Do pomoci Slovákom sa NEHRNÚ: Na začatie mimoriadnej schôdze nie je dosť poslancov

Mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR o riešení vysokých cien energií a ďalších opatreniach na odstránenie zlyhávania verejných politík sa zatiaľ nepodarilo otvoriť ani v piatok.

Ilustračný obrázok k článku Do pomoci Slovákom sa NEHRNÚ: Na začatie mimoriadnej schôdze nie je dosť poslancov
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Podobne ako dvakrát vo štvrtok (19.1.) sa neprezentoval dostatok poslancov. Podpredseda parlamentu Peter Pčolinský (Sme rodina) avizoval ešte jeden pokus po hodinovej prestávke.

Mimoriadne rokovanie iniciovali opoziční poslanci. Navrhli, aby parlament prijal uznesenie o opatreniach k odstráneniu zlyhávaní hospodárskej, sociálnej, bezpečnostnej a ďalších verejných politík, zakladajúcich riziká úpadku Slovenska.

NR SR by mala podľa návrhu okamžite schváliť realizáciu opatrení na posilnenie odolnosti hospodárstva, verejnej sféry a obyvateľov voči extrémnemu nárastu cien energií.

Opozícia žiada aj prijatie zákonnej úpravy umožňujúcej výraznejšie využívanie peňažných prostriedkov Envirofondu na podporu podnikov s energeticky náročnou výrobou.

Súčasťou programu schôdze má byť tiež návrh novely zákona o obchodovaní s emisnými kvótami z dielne poslanca Jaroslava Karahutu (Sme rodina), ktorý už prešiel prvým čítaním.

Jeho cieľom je zvýšiť balík financií z Envirofondu na kompenzáciu nákladov na nepriame emisie CO2 pre firmy zo súčasných 7,5 % na 24,5 % príjmov z predaja emisných povoleniek.

Neprehliadnite aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM