Webnoviny - Svet

Do Šaštína pôjde vlak, bude sa v ňom aj spovedať

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Peter Zimen BRATISLAVA 5. septembra (WEBNOVINY) – Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. vypraví 15. septembra mimoriadne vlaky na Národnú púť do Šaštína na Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie. Jeden vlak pôjde na trase Nitra – Lužianky – Lepoldov – Trnava – Šaštín a späť. Druhý na trase Zvolen – Banská Bystrica – Martin – Žilina – Púchov – Šaštín a späť.

Vo vlaku platia cestovné lístky ako na pravidelné vlaky podľa platného cestovného poriadku. Mimoriadny vlak je nepovinne miestenkový, takže cestovať ním môže aj ľudia bez miestenky, ale pri naplnení kapacity vlaku bez nároku na miesto. Cestujúci s platnou miestenkou budú mať prednosť. Miestenky a lístky sa už dajú kúpiť.

Vo vlaku bude rezervované jedno kupé pre spovedanie. Mimoriadny vlak bude pozostávať z šiestich vozňov 2. triedy. Každý s kapacitou 80 miest na sedenie, pričom cestujúci môžu využiť rôzne zľavy, ktoré platia na železnici, aby mohli cestovať o 20 až 40 percent lacnejšie.

Vlak je časovo nastavený tak, aby prišiel do Šaštína v ešte pred začiatkom hlavnej slávnostnej pontifikálnej omše, so začiatkom o 10:30, ktorú bude celebrovať kardinál Jozef Tomko.

Agentúru SITA informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM