TOS Cestovanie

Dovolenkári hlasovali a tu je výsledok: Z ktorej destinácie odchádzajú najviac SKLAMANÍ?

Ktorá lokalita nenapĺňa veľké očakávania dovolenkárov?

Ilustračný obrázok k článku Dovolenkári hlasovali a tu je výsledok: Z ktorej destinácie odchádzajú najviac SKLAMANÍ?
Zdroj: Unsplash.com

Prestížny cestovateľský portál Travelbook zisťoval prostredníctvom hlasovania svojich čitateľov najviac preceňovanú dovolenkovú destináciu. Inými slovami takú, z ktorej najviac dovolenkárov odchádza sklamaných kvôli tomu, že nenaplnila ich očakávania.

Do hlasovania sa zapojila až 32-tisíc turistov. Ako to dopadlo?

Prekvapenie

Výsledok prekvapil aj samotných autorov prieskumu. Podľa tohto hlasovania najviach sklamaných cestovateľov zaznamenal Dubaj. Tá istá destinácia, ktorá sa v tohtoročnom udeľovaní cien Tripadvisoru umiestnila na prvom mieste najobľúbenejších cestovateľských destinácií sveta.

Spomedzi šestnástich destinácií, ktoré mali hlasujúci na výber, získala púštna metropola v Spojených arabských emirátoch 16 percent hlasov.

Určite mnohých zaujímajú dôvody, pre ktoré ľudia hlasovali za Dubaj. V tomto hlasovaní však išlo čisto o výber konkrétnych destinácií, žiadna možnosť komentára nebola k dispozícii.

Prečo práve Dubaj?

Populárne megamesto s ohurujúcimi mrakodrapmi zrejme jednoducho nie je pre každého. Extrémne horúčavy v lete môžu byť pre niektorých dovolenkárov až príliš veľká záťaž. Okrem toho netreba zabúdať, že Spojené arabské emiráty sú nedemokratickou monarchiou.

Po ukončení hlasovania sa niektorí čitatelia na sociálnej sieti rozpísali viac. „Niet divu. Naozaj tam nie je nič zvláštne, v roku 2010 to mohlo byť skvelé, ale dnes je to jednoducho preceňované a predražené,“ napísal jeden z komentujúcich.

Ďalšie priečky

„Ak sa vám nezdá Dubaj super a chcete spoznať Orient, mali by ste ísť trochu južnejšie – Omán je krásny, ľudia sú neskutočne priateľskí a krajina má čo ponúknuť,“ pridal tip ďalší.

Na druhom mieste sa v hlasovaní umiestnilo nemecké hlavné mesto Berlín so 14 percentami hlasov, tesne nasledovaný kalifornskou metropolou Los Angeles s 13 percentami hlasov.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM