Eliška Šándorová Rôzne

Drakuloterapia vás omladí, je i zázračnou kvapkou proti akné a liekom na vlasy

Drakuloterapia sa udomácňuje už aj na Slovensku. Málokto vie, že v červenej tekutine kolujúcej v našich žilách, je ukryté aj tajomstvo mladosti a krásy.

Ilustračný obrázok k článku Drakuloterapia vás omladí, je i zázračnou kvapkou proti akné a liekom na vlasy
Zdroj: TASR

Žijeme v dobe, pre ktorú je vitalita, zdravie a krása nevyhnutnosťou. Paradoxne však vo zvýšenej miere podliehame stresu a negatívnym vplyvom, ktoré značne vplývajú na našu kondíciu a celkový výzor.

Starosti dokážu zanechať výraznú stopu na našej pleti. Tá pod ich vplyvmi pôsobí staršie a strhanejšie. Na rad preto prichádzajú nové a efektívnejšie metódy zo sveta tzv. anti-age, medzi ktoré patrí aj drakuloterapia.

"Pri tejto procedúre sa v snahe o omladenie pleti používa krvná plazma, ktorá je bohatá na krvné doštičky. Drakuloterapia predstavuje prirodzené a efektívne ošetrenie pokožky, prostredníctvom ktorého je možné spomaliť proces starnutia, a to vďaka informáciám, ktoré sú zapísané v krvi každého jedinca,“ hovorí o metóde MUDr. Janka Holešovská, z medicínsko–estetického centra Medicor.

Liečivé kvapky

Drakuloterapia sa vo svete medicíny etablovala nielen vďaka svojim pozitívnym účinkom na starnúcu pleť, ale osvedčila sa aj pri regenerácii pokožky či vyhladení vrások. Efektívne hojí jazvy, napríklad po akné.

Čítajte aj: Nosíte zubný strojček? Nestačí mať zuby biele a rovné, musia byť aj zdravé

Vyhľadávaná je medzi pacientmi, ktorých trápi strie, prípadne rôzne typy dermatóz. Navyše, blahodarne pôsobí aj vo vlasovej časti hlavy. Na miestach, kde sú vlasové cibuľky zachované, dochádza k opätovnému rastu vlasov.

Telu blízka

Pri tomto type terapie sa využíva vlastná krv každého pacienta.

Ide o zanedbateľný odber, do 16 mililitrov. Následne sa odobratá krv umiestni do špeciálnej centrifúgy, kde sa od krvi oddelia jednotlivé časti.

Pre nás sú dôležité krvné doštičky, ktoré obsahuje práve jedna zo zložiek – plazma. Jej súčasťou sú totiž rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku.

"Zároveň podporujú a urýchľujú jej hojenie. Získaná plazma sa bezprostredne aplikuje priamo na miesto, ktoré si zákrok vyžaduje,“ opisuje postup Holešovská.

Omladnite po lete

Súčasné obdobie je tým najvhodnejším pre tento omladzujúci zákrok. Slnečné žiarenie, ktorému sme boli uplynulé mesiace vystavovaní, totiž negatívne vplýva na starnutie pokožky. Na základe potrieb je však možné absolvovať drakuloterapiu v ktorýkoľvek mesiac.

Čítajte aj: Neviete zahnať hlad? Máme pre vás niekoľko rád, ktoré problém vyriešia

Ošetrenie trvá približne 30 až 45 minút. Pre dosiahnutie optimálneho efektu je vhodné podstúpiť tri až päť opakovaní. "Už po absolvovaní troch terapií pretrvávajú účinky drakuloterapie po dobu ôsmych mesiacov až jedného roka,“ dodáva na záver MUDr. Janka Holešovská, z medicínsko–estetického centra Medicor.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM