ELA Magazín Cestovanie

DRAMATICKÝ návrat z Egypta: Lietadlo s českými turistami muselo NÚDZOVO pristáť

Mal to byť pokojný chartrový let, ktorým sa z dovolenky v Hurghade vracali do Prahy českí turisti. Museli však núdzovo pristáť na Rhodose.

Ilustračný obrázok k článku DRAMATICKÝ návrat z Egypta: Lietadlo s českými turistami muselo NÚDZOVO pristáť
Zdroj: Unsplash.com

Čo sa stalo? „Na palube lietadla prišlo zle veľmi starej pani,“ povedala pre Blesk.cz známa česká veštkyňa Ariana Argoni, ktorá v tom čase bola na palube lietadla Boeing a sedela medzi cestujúcimi.

„Bola úplne biela. Najskôr zahlásila letuška, či je na palube doktor, pani doktorka sa ohlásila, ale asi nebola schopná jej pomôcť na palube," opísala situáciu.

Lietadlo tak s českými dovolenkármi muselo okamžite pristáť na najbližšom letisku.

„Lietadlo bolo odklonené na Rhodos kvôli náhlym zdravotným komplikáciám jednej z cestujúcich. Tá bola odovzdaná do starostlivosti zdravotníkov a rokov pokračoval do Prahy,“ uviedla pre TN.cz hovorkyňa Smartwings Vladimíra Dufková.

Len čo lietadlo pristálo, „už tam bola sanitka. Dvaja doktori vyšli do lietadla a po 10 minútach sa rozhodli pani naložiť na nosidlá a zniesli ju do sanitky. Odleteli sme bez nej a jej rodiny,“ pokračuje pani Argoni.

„Ranný let z Hurghady do Prahy bol oneskorený o 2 hodiny a 16 minút,“ povedala Blesku hovorkyňa Letiska Václava Havla Klára Divíšková.

Ilustračné foto

Čo je potrebné vedieť k letným dovolenkám?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM