Webnoviny - Svet

Druhú sériu seriálu Sanitka bude režírovať Renč

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Martin Dorčák BRATISLAVA 17. mája (WEBNOVINY) – Druhú sériu seriálu Sanitka, ktorý televízia pôvodne vysielala v rokoch 1984 až 1985, bude režírovať český režisér a herec Filip Renč. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér produkčného domu Forza Martin Šesták. Koncom marca pritom viaceré české médiá informovali o tom, že Renč túto ponuku neprijal. Následne sa mu režisér prvej série Jiří Adamec poďakoval za kolegialitu.

Pokračovanie seriálu z prostredia zdravotnej záchrannej služby oznámila Česká televízia v januári tohto roka, v čase, keď reprízovala pôvodné epizódy. „Sanitka II sa bude odohrávať v súčasnosti a podkladom pre dramatické stvárnenie sú z drvivej väčšiny skutočné prípady z každodennej praxe pražskej záchrannej služby. S mnohými postavami z pôvodnej Sanitky sa diváci stretnú aj v nových dieloch, v ktorých budú rozvíjané ako ich profesionálne, tak privátne osudy,“ povedal vtedy autor pôvodnej Sanitky, scenárista a dramatik Jiří Hubač.

Filip Renč ako režisér zaujal už počas štúdia na Filmovej a televíznej akadémii múzických umení v Prahe. Úspech mal aj jeho dlhometrážny režisérsky debut Requiem pro panenku (1992), do diváckeho povedomia sa zapísal aj filmovým muzikálom Rebelové (2001) či snímkou Román pro ženy (2005).

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM