Správy Zo Slovenska

Exprezident Kováč leží v nemocnici v umelom spánku. Bojuje o život

Michal Kováč zvádza ten najťažší súboj. Po piatkovej hospitalizácii sa jeho stav zhoršil a lekári ho museli uviesť do umelého spánku.

Ilustračný obrázok k článku Exprezident Kováč leží v nemocnici v umelom spánku. Bojuje o život
Zdroj: TASR

Stav exprezidenta SR Michala Kováča, ktorého v piatok (30. 9.) hospitalizovali, sa zatiaľ nezlepšil. Pre TASR to potvrdil hovorca ministerstva vnútra Ivan Netík s tým, že bývalá hlava štátu leží na oddelení ARO a je na umelej pľúcnej ventilácii.

„Rodina si nepraje zverejňovať ďalšie informácie o zdravotnom stave. Lekári Nemocnice sv. Michala robia všetko pre poskytnutie maximálnej zdravotnej starostlivosti,“ dodal Netík.

Opakované hospitalizácie

Ako dnes informoval denník Nový čas, prvého prezidenta samostatnej SR najskôr umiestnili na kardiologickej jednotke intenzívnej starostlivosti. Kováčov stav sa však náhle zhoršil a lekári ho museli uviesť do umelého spánku.

K exprezidentovi, ktorého už roky trápi aj Parkinsonova choroba, privolala podľa denníka záchranku jeho opatrovateľka. „Mal zvýšený pulz a problémy s dýchaním,“ uviedol Nový čas. Michala Kováča hospitalizovali tento rok už po tretí raz, v marci ho mali lekári pod dohľadom pre poruchy vedomia.

Exprezident Michal Kováč
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM