Klaudia Goncalves Regióny

Falošným dedičom odzvonilo: Ozvali sa právoplatní dediči z rodu Erdödyovcov

Po dvoch rokoch sporov s údajnými dedičmi hlohovského zámku, kontaktovali Mesto Hlohovec právoplatní dediči a pokrvní príbuzní grófa Erdödyho. Informáciu zverejnil primátor mesta na zasadnutí Mestského zastupiteľstva.

Ilustračný obrázok k článku Falošným dedičom odzvonilo: Ozvali sa právoplatní dediči z rodu Erdödyovcov
17
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves

Na ostatnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Hlohovec upovedomil primátor Miroslav Kollár prítomných poslancov, občanov a divákov online prenosu, že Mesto Hlohovec oslovili listom skutoční dediči hlohovského zámku z rodu Erdödyovcov.

“Pokrvní dediči a príbuzní rodu Erdödyovcov oslovili Mesto Hlohovec s tým, že vzhľadom na to, že majú informácie, že sa v našom meste objavili pán Christian Neumann a Silvia Liszt a uplatnili si nároky na ich bývalé majetky, chcú nás informovať, že pán Neumann a pani Liszt nie sú členmi rodu Erdödyovcov a rod Erdödy neuznáva žiadne právne nároky týchto dvoch osôb,”informoval primátor v úvode zasadnutia.

Reštitučné nároky si neuplatnia

Z tohto dôvodu požiadali dediči rodu Erdödyovcov právnu kanceláriu z Bratislavy, aby na Slovensku opätovne hájila ich záujmy proti nepravým dedičom. Zároveň pripomenuli, čo vyjadrili už v minulosti:”V da­nej súvislosti považujeme za dôležité konštatovať, že my, rod Erdödy, nemáme žiadne reštitučné ani iné nároky na bývalé majetky nášho rodu na Slovensku, ide nám o to, aby sme nestratili kontakt so starou vlasťou a chceme pomáhať tomuto regiónu, aby sa nezabudlo na jeho históriu a uchovať dedičstvo dejín aj pre budúcnosť. Pri tom nás teší, že v posledných rokoch sa oživil záujem o naše spoločné dejiny, ako to dokazuje napríklad obnova zámku v Hlohovci.”

Falošný dedič odchádza z bojiska porazený

Primátor tému uzavrel s tým, že bude dedičov informovať o priebehu a výsledku sporov s falošnými dedičmi: “Budem ich informovať o tom, že my sme úspešne obhájili ich záujem v spore s pánom Pevným, ktorý sa chcel nechať vyhlásiť za syna p. Erdödyho a chcem poďakovať všetkým, ktorí v uplynulých 2 rokoch stáli na strane obrany záujmov mesta a srdečne pozdravujem všetkých, ktorí falošných Erdödyovcov sprevádzali po meste a ich domnelých majetkoch.”

Zámok Hlohovec otvorený: Zrekonštruovanú dominantu mesta navštívili tisíce ľudí
17
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM