Fico napísal list Muskovi, je pripravený sa s ním stretnúť: Ostala mu kariéra YOUTUBERA?!
Predseda vlády Slovenskej republiky (SR) Robert Fico (Smer-SD) sa v súvislosti s informáciou o pripravovanom zrušení agentúry USAID, určenej na pomoc pre zahraničie, obrátil listom na ministra USA pre efektívnosť Elona Muska.
Ako informoval tlačový odbor Úrady vlády SR, premiér na úvod zablahoželal Muskovi k jeho vymenovaniu a k rozhodnutiam, ktoré prijíma.
Písal Muskovi
„Avizované zrušenie agentúry USAID sa dotýka aj vnútorných záležitostí SR. Je nespochybniteľné, že finančné zdroje pochádzajúce z USAID boli na Slovensku použité aj na politické ciele za účelom deformácie politického systému a zvýhodňovania určených politických strán," uviedol Fico v liste adresovanom Muskovi. Zároveň ho požiadal o sprostredkovanie dostupných informácií o dotáciách a grantoch poskytnutých mimovládnym organizáciám, médiám a individuálnym novinárom na Slovensku.
Premiér svoju žiadosť odôvodnil potrebou oddeliť užitočné a prospešné projekty od hrubého zasahovania do vnútorných záležitostí SR.
„Len z neúplných verejných zdrojov je zrejmé, že agentúra USAID za pomerne krátke obdobie podporila tieto subjekty dotáciami vo výške niekoľko miliónov USD," konštatuje ďalej premiér. Ako dodal, téma zneužívania zahraničných fondov na Slovensku za účelom znevýhodňovania časti politického spektra je natoľko závažná, že je pripravený stretnúť sa s ním osobne.
Kariéra youtubera
Na premiérov list už stihol zareagovať aj predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka. Podľa neho sa Robert Fico úplne rozišiel s realitou. „Namiesto vládnutia vypisuje otvorené listy, najnovšie Elonovi Muskovi. Zalieča sa mu a pýta si od neho informácie o grantoch, ktoré dostali médiá či iné organizácie na Slovensku," uviedol predseda opozičnej strany.
Podľa Šimečku by premiér namiesto „fejsbukovej korešpondencie" mal radšej začať bojovať za slovenský priemysel. „Jeho obľúbenec Trump totiž hrozí colnou vojnou, na ktorú by z celej EÚ najviac doplatilo práve Slovensko,„ myslí si predseda PS. Ako dodal, Fico nesedí pri stole s ostatnými krajinami EÚ, neberú ho vážne a hrozí nám vytiahnutím z Európy. „Tak mu zostala už len kariéra youtubera,“ doplnil.
Robert Fico sa už úplne rozišiel s realitou. Namiesto vládnutia vypisuje otvorené listy, najnovšie Elonovi Muskovi....
Posted by Michal Šimečka • Progresívne Slovensko on Monday, February 10, 2025
LIST ELONOVI MUSKOVI Vážení priatelia, informácia, že administratíva nového amerického prezidenta pripravuje...
Posted by Robert Fico on Monday, February 10, 2025
Z Fica je už len lacný cirkusant Ficovi sa rozpadáva koalícia, po jeho amnestiach pre zločincov Smeru a pomste čestným...
Posted by Veronika Remišová on Monday, February 10, 2025