Webnoviny - Svet

Fico navštívil postihnuté obce v Nitrianskom kraji

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Jozef Jakubčo NITRA 2. júna (WEBNOVINY) – Povodňovú situáciu v Nitrianskom kraji si prišiel osobne pozrieť premiér Robert Fico. Najkritickejšia situácia je tu momentálne v obciach Maňa a Hul v okrese Nové Zámky. Fico sa stretol v Mani na obecnom úrade s krízovým štábom a viacerými starostami postihnutých obcí. Zaujímal sa, či majú ľudia zabezpečené všetko potrebné, prezrel si hrádzu a mieri do obce Hul. V Mani hrozí evakuácia 400 obyvateľom do mesta Nové Zámky, pripravená je pre nich Športová hala Milénium. „Zatiaľ si to riešia ľudia sami, idú k svojim rodinám do časti obce, kde voda nie je,“ povedal pre agentúru SITA Jozef Slovák z krízového štábu.

Z ohrozenej časti obce Hul už evakuovali zhruba stovku ľudí do kultúrneho domu v obci, kde majú zabezpečené ubytovanie a teplú stravu. „Rieka Žitava má podľa prognóz naďalej stúpať. Máme pripravenú pre prípad núdze aj evakuáciu pre 300 ďalších ľudí do mesta Šurany,“ uviedol Slovák. V Šuranoch je pre nich pripravené miesto v diskohale a kultúrnych zariadeniach v častiach Nitriansky Hrádok a Kostolný sek. Dobrovoľne sa zatiaľ na evakuáciu neprihlásil nikto z obce. V Hule zaplavila voda z miestneho kanála Liska záhrady a rodinné domy, vplyvom podmytia sa tu zrútil starý dom. Tretí stupeň povodňovej aktivity je v okrese Nové Zámky na rieke Žitava aj na rieke Nitra.

Mesto Nové Zámky vyhlásilo v súvislosti s povodňami mimoriadnu situáciu. Znamená to, že vedenie mesta môže nariadiť prevádzkovateľom ubytovacích a stravovacích služieb, aby prijali ľudí, ohrozených povodňami. „Prioritne sa budeme snažiť ubytovať ľudí v hoteloch a ubytovacích zariadeniach, už sme ich na situáciu upozornili,“ povedal pre agentúru SITA prednosta novozámockej radnice Peter Ágh.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM