Zo Slovenska Politika

Fico o referende: Nenechajme sa odradiť tými, ktorí páchajú politický ATENTÁT!

Robert Fico hlasoval v referende hneď ráno. Uviedol, že Čaputová a Heger predčasné voľby nechcú, preto "tak otvorene idú proti referendu".

Ilustračný obrázok k článku Fico o referende: Nenechajme sa odradiť tými, ktorí páchajú politický ATENTÁT!
71
Galéria
Zdroj: Facebook.com/Robert Fico , TASR/Milan Drozd

Líder Smeru-SD Robert Fico odovzdal svoj hlas v referende v sobotu ráno. Informoval o tom na sociálnej sieti. Zdôraznil, že zmena Ústavy SR je jedinou cestou k predčasným voľbám. Referendum iniciovala opozícia na čele so Smerom-SD.

„Je to mimoriadne dôležité referendum. Každý, kto chce na Slovensku predčasné voľby, si musí uvedomiť, že dnešné referendum je jediná cesta,“ povedal Fico. Poďakoval všetkým, ktorí sa na referende zúčastnia.

Hovorí o politickom atentáte

„Ďakujem každému z Vás, kto sa dnes na referende zúčastní. Bez zmeny Ústavy SR nemôžeme vyvolať predčasné voľby. Čaputová, Heger a ďalší údajní demokrati skoršie voľby nechcú, preto tak otvorene idú proti referendu. Nenechajme sa odradiť protislovenskými médiami a najvyššími ústavnými činiteľmi, ktorí v priamom prenose páchajú politický atentát na Slovensko,“ napísal Robert Fico.

Prečítajte si tiež

Deviate referendum

Na Slovensku sa koná deviate referendum v histórii samostatnej SR. Týka sa zmeny Ústavy SR.

Hlasovacie miestnosti sú otvorené do 22.00 h.

Ľudia sa v referende môžu vyjadriť, či súhlasia s tým, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR. Má to zabezpečiť zmena Ústavy SR

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM