Politika

Fico odmieta spoločné oslavy SNP s koalíciou: Nemáme chuť pozerať sa na ich tváre!

Robert Fico opätovne kritizoval Matovičove prešľapy a hovoril o amaterizme súčasnej vlády.

Ilustračný obrázok k článku Fico odmieta spoločné oslavy SNP s koalíciou: Nemáme chuť pozerať sa na ich tváre!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico vyhlásil, že účasť predstaviteľov súčasnej koalície na sobotňajších (29. 9.) oslavách výročia Slovenského národného povstania je hanbou, neúctou a nerešpektovaním pamiatky SNP.

Opätovne kritizoval ich prešľapy a hovoril o amaterizme vlády. Na štvrtkovej tlačovej konferencii informoval, že predstavitelia Smeru-SD sa preto na oficálnych oslavách s koalíciou nezúčastnia a pripravia vlastné.

Nejdú robiť krovie

Vyjadril sa tiež k vetovanej novele zákona o elektronickej komunikácii, ktorou by sa mali poslanci Národnej rady (NR) SR opätovne zaoberať na mimoriadnej schôdzi 2. septembra. Smer-SD sa plánuje so zákonom obrátiť na Ústavný súd (ÚS) SR.

„Nikto z nás nemá chuť tam sedieť a pozerať sa na tieto tváre. Je to neúcta a nerešpektovanie pamiatky SNP,“ povedal Fico s tým, že členom koalície nepôjdu „robiť krovie“. Smer-SD zorganizuje podľa jeho slov vlastné oslavy v Kremničke.

Poukázal na viaceré kauzy a podozrenia v súvislosti s koalíciou, ako napríklad vyťahovanie peňazí zo štátneho rozpočtu, zmluvy poradcu ministra financií, plagiátorstvo či zmluvy medzi štátnym Tiposom a Fun rádiom šéfa parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina).

Kabát ako pre mŕtveho

Šéf Smeru-SD sa vyjadril aj k vetovanej novele zákona o elektronickej komunikácii, ktorou by sa mali poslanci Národnej rady (NR) SR opätovne zaoberať na mimoriadnej schôdzi.

Podotkol, že či už v zákone pôjde o zber osobných údajov alebo nie, Smer-SD sa so zákonom napokon obráti na Ústavný súd (ÚS) SR. Fico si v súvislosti s novelou zákona o elektronickej komunikácii myslí, že aj premiér Igor Matovič (OĽANO) už rezignoval na túto tému a „dal od toho ruky preč“.

Dodal, že sa v Smere-SD pozrú na pripomienky prezidentky Zuzany Čaputovej a ak budú dobré, môžu s nimi pracovať. Podotkol však, že tento zákon „je dobrý ako mŕtvemu kabát“.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM