Politika

Fico sa pustil do Čaputovej: Nenechajte Matovičovu vládu robiť si, čo chce!

Robert Fico vyjadril nepochopenie s krokmi prezidentky s tým, že nechápe, prečo necháva vládu I. Matoviča, aby si robila čo chce.

Ilustračný obrázok k článku Fico sa pustil do Čaputovej: Nenechajte Matovičovu vládu robiť si, čo chce!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Nakoľko na Slovensku máme aktuálne núdzový stav, predseda strany Smer – sociálna demokracia vyzval na ostražitosť a dodržiavanie najmä ústavných zákonov.

Nepochopenie

„Je mi veľmi ľúto, ale musím konštatovať, že pani prezidentka hrubým spôsobom odignorovala Ústavu SR. Už som jej raz napísal a povedal som, že nasadením deväť a pol tisíc vojakov pri testovaní bolo v rozpore s ústavou, lebo takéto nasadenie môže urobiť len prezidentka a nemôže o ňom rozhodnúť len vláda Slovenskej republiky. Pani prezidentka mi odpísala a jej spolupracovníci v liste odcitovali všelijaké paragrafy, ale ani jeden z nich sa nedotýka núdzového stavu a nasadzovania vojakov v takýchto situáciách,“ skonštatoval R. Fico. „Je teda nespochybniteľné, že o nasadení vojakov mohla rozhodnúť iba prezidentka Z. Čaputová vojenským rozkazom a na základe návrhu vlády.“

Robert Fico vyjadril nepochopenie s krokmi prezidentky s tým, že nechápe, prečo necháva vládu I. Matoviča, aby si robila čo chce. „Môžeme teda ďalej očakávať, že vláda SR si naďalej bude robiť svojvoľné rozhodnutia, kde bude nasadzovať armádu pri iných udalostiach.“

„Preto Vám posielam, pani prezidentka, ešte raz list, a ja verím pani prezidentka, že urobíte nápravu. Prosím neignorujte ústavu a nenechajte vládu Igora Matoviča, ktorá je podozrivá z rôzneho porušovania ľudských práv, aby si robila, čo chcela,“ vyzval prezidentku predseda strany.

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM