Webnoviny - Svet

Fico úprimne verí tomu, čo robí, myslí si Radičová

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Michal Burza BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico je premiérom krajiny, ktorý vie presvedčiť občanov, má jasný program. Uviedla to dnes v Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu (SRo) volebná líderka SDKÚ-DS Iveta Radičová v diskusii s premiérom a predsedom vládnej strany Smer-SD Robertom Ficom. „Som presvedčená, že to, čo robí, tomu úprimne verí,“ odpovedala Radičová na úvodnú otázku moderátora, čo na sebe dnešní diskutujúci oceňujú. Fico nechcel odpovedať, a hneď chcel prejsť na tému povodní. „Pán redaktor, tretí deň som došiel ráno o pol štvrtej domov. Buďte taký dobrý, poďme k téme,“ povedal premiér.

Fico informoval o výsledkoch dnešného rokovania vlády, kde sa kabinet zaoberal aktuálnou informáciou o povodniach a odškodňovaním postihnutého obyvateľstva. „Ide o povodne, ktoré sú nevídané v tom, ako vznikajú. Ide často o malé potoky, ktoré nikdy nemali veľkú vodu a pod vplyvom veľkej zrážkovej činnosti, ja som ju dnes pomenoval, že skoro ako v Biblii – pršalo a pršalo a pršalo, sa vytvárajú mohutné prílivové vlny, ktoré prekvapia ľudí a nemajú šancu sa nijak ochrániť,“ skonštatoval Fico. Ďalej informoval o 25-miliónovom balíku z rezervy vlády, z ktorého vláda bude odškodňovať postihnutých v zatopených oblastiach.

Radičová uviedla, že v predchádzajúcich dvoch, troch týždňoch sa SDKÚ-DS snažila pomôcť v postihnutých oblastiach konkrétnym ľuďom. „Snažili sme sa pomôcť tým, kde potrebujú konkrétnu pomoc, konkrétny zásah. (…) Priložili sme ruku k dielu tak, ako sme dokázali a vedeli,“ uviedla. Dodala, že občania z tých oblastí odkazujú po nej premiérovi, že dnes sú im ihriská, ktoré premiér otváral, na nič. „Trvám na svojej vete, že rezerva premiéra a ďalšie rezervy, ktoré máme, majú byť k dispozícii práve v takýchto vážnych situáciách,“ povedala Radičová. Podľa nej sa nemožno sústreďovať na pomoc z Fondu solidarity EÚ, lebo tá príde až o niekoľko mesiacov a nie je to pomoc pre konkrétne domácnosti. „Že sa nehanbíte,“ zareagoval Fico a vytkol Radičovej, že ona alebo jej strana nebola pri povodniach pred dvoma, troma rokmi. „Vtedy som tam ani vás, ani vašich priateľov z SDKÚ nikdy nestretol,“ vyhlásil Fico a o kampani SDKÚ povedal, že je to hyenizmus. „Klamete, zavádzate a šírite poplašné správy, že štát nemá peniaze. Štát má dosť peňazí a bude sa naozaj vždy o našich občanov starať,“ povedal v diskusnej relácii SRo Fico.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM