Politika

Fico vracia úder: Pani prezidentka, nie ja som problém. Ak nechápete svoju úlohu, skončíte ako Kiska!

Fico podľa vlastných slov nerozumie, prečo útočí na opozíciu, ktorá „si robí svoju prácu“.

Ilustračný obrázok k článku Fico vracia úder: Pani prezidentka, nie ja som problém. Ak nechápete svoju úlohu, skončíte ako Kiska!
Zdroj: Facebook.com/Robert Fico

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vybrala tou istou politickou cestou ako exprezident Andrej Kiska a ako on aj skončí, ak nepochopí úlohu a postavenie hlavy štátu. Vo videu na sociálnej sieti to uviedol predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico ako reakciu na prezidentkine vyjadrenie v diskusnej relácii.

Útok na opozíciu

„Ak si predstavujete spravodlivosť a demokraciu tak, ako ste si ju priniesli z liberálneho politického prostredia, tak sa do neho vráťte a dajte priestor takej hlave štátu, ktorá to s touto krajinou a ľuďmi myslí dobre,“ odkázal Fico Čaputovej.

Fico pripomenul, že hlava štátu zmarila referendum o predčasných voľbách a robí všetko preto, aby zmarila aj ďalšie. Podľa vlastných slov nerozumie, prečo útočí na opozíciu, ktorá „si robí svoju prácu“.

Čaputová vníma aktivity opozície v súvislosti s referendom ako „hru na záujem o referendum“. Je podľa nej nezodpovedné burcovať ľudí a rozvíjať vášne pre to, aby mohla opozícia útočiť na prezidentský úrad, o ktorý jej do budúcna ide. Ak by opozícii o referendum išlo, tak po diskusii s ústavnými právnikmi by sa dali naformulovať otázky tak, aby sa dalo vypísať.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM