Webnoviny - Svet

FIFA ukončila kauzu tímu KĽDR

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP ZÜRICH 25. augusta (WEBNOVINY) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) po dôkladnom vyšetrovaní odmietla podozrenia, že trénera a hráčov reprezentácie KĽDR po nepresvedčivých výsledkoch na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike politické vedenie krajiny potrestalo.

Viaceré ázijské médiá priniesli informácie, že kouča aj hráčov severokórejskí vládni činitelia, študenti a novinári v Ľudovom paláci kultúry v Pchjongjangu verejne pranierovali za to, že mužstvo nezískalo ani bod a dostalo v troch zápasoch až 12 gólov. Približne štyri stovky fanatikov údajne šesť hodín v kuse kritizovali národný futbalový tím za výkony v JAR.

FIFA oznámila, že si preverila všetky zdroje a záležitosť ukončila. Šéf svetového futbalu Sepp Blatter inicioval pred dvoma týždňami vyšetrovanie, lebo sa objavili správy, že s trénerom Kim Jong Hunom a jeho zverencami sa po ich návrate z MS zaobchádzalo neľudsky. FIFA informovala, že podľa futbalovej federácie KĽDR národné mužstvo riadne trénuje a onedlho sa predstaví na Ázijských hrách.

SITA/AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM