Webnoviny - Svet

Film Pavla Barabáša zvíťazil v Karlových Varoch

WEBNOVINY.SK

Pavol Barabáš Foto: SITA/Dušan HeinBRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Dokumentárny film Pavla Barabáša s názvom Mongolsko – V tieni Džingischána (2010) zvíťazil na 43. ročníku Medzinárodného festivalu turistických filmov Tourfilm v Karlových Varoch v kategórii dokumentárnych a publicistických filmov. Druhé miesto obsadila snímka Wild Russia (2010) z produkcie National Geographic a na tretej priečke sa umiestnil chorvátsky film Moj Dubrovnik (2010).

Rozhodla o tom porota zložená z filmových a televíznych tvorcov, odborníkov na cestovný ruch a kritikov, ktorá spomedzi 600 filmov a spotov zo 136 krajín sveta vyberala víťazov 12 cien v štyroch súťažných kategóriách. Hlavnú cenu festivalu získal lotyšský spot Christmas Miracle in Riga.

V snímke Mongolsko – V tieni Džingischána diváci sledujú skupinu priateľov, ktorí sa vybrali za dobrodružstvom do najodľahlejších ázijských stepí. Putujú krajinou od západu na východ na starom sovietskom UAZe, na koni prechádzajú strmými údoliami, splavujú odľahlé rieky a pozorujú krajinu z najvyšších ľadovcových štítov Mongolska.

Putovanie mimo ciest im umožňuje lepšie spoznávať život nomádov.

Agentúru SITA informovala Hana Vítková z K2 Studia.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM