Kultúra

Filmové novinky v slovenských kinách: Zabavia komédie, potešia sa aj milovníci fantasy

Záver novembra priniesol do slovenských kín deväť noviniek. Dominujú komédie, nechýba vianočná i talianska. V ponuke je aj film o básnikovi a textárovi Jožovi Urbanovi či dokument o sile vetra fönového typu s názvom Halný. Potešia sa aj fanúšikovia fantasy.

Ilustračný obrázok k článku Filmové novinky v slovenských kinách: Zabavia komédie, potešia sa aj milovníci fantasy
Zdroj: pixabay

Voda čo ma drží nad vodou (r. Tomáš Magnusek) je film o legende (česko)slovenskej poetickej scény – Jozefovi Urbanovi, úsmevno-dramatický príbeh autora mnohých známych piesňových textov, ako napríklad Vráť trochu lásky medzi nás (Money Factor), Len s ňou (Miro Žbirka), ale hlavne Voda čo ma drží nad vodou (Elán). Film zachytáva obdobie od nástupu na poetickú scénu, ale hlavne posledných sedem rokov Urbanovho búrlivého života. Jeho lásky, nádeje, sklamania, pády a vzostupy a boj so svojimi vnútornými démonmi.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

V kinách je aj poľsko-slovenský koprodukčný film Vietor (r. Michał Bielawski), dokumentárna esej o sile vetra fönového typu s názvom Halný. Ten sa vyskytuje v regióne Podhalie v poľských Vysokých Tatrách a okrem rozsiahlych materiálnych škôd spôsobuje miestnym obyvateľom aj psychické problémy.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Režisérka Johana Ožvold má od 26. novembra v kinách celovečerný debut The Sound Is Innocent, v ktorom divákov prevedie tajomnou výskumnou inštitúciou. Dokumentárny film predstavuje súčasnú elektronickú hudobnú scénu a rozpráva nedávnu históriu zvukového experimentu.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Film Výnimoční je nový príbeh režisérsko-scenáristickej dvojice Eric Toledano a Olivier Nakache, ktorá okúzlila divákov na celom svete komédiou Nedotknuteľní (2011). Vincent Cassel a Reda Kateb v komédii o dvoch mužoch, ktorí svoje životy venujú starostlivosti a vzdelávaniu detí a dospievajúcich s autizmom.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Od 28. novembra je v kinách výpravné fantasy Valhala: Ríša bohov (r. Fenar Ahmad), ale aj niečo pre fanúšikov vianočných hitov ako Láska nebeská či Prázdniny. Hviezda z filmu Hry o tróny Emilia Clarke žiari, zabáva a dojíma v romantickej vianočnej komédií Last Christmas (r. Paul Feig). V jej príbehu sa spája autorský talent herečky a oscarovej scenáristky Emmy Thompson s nadčasovými skladbami Georga Michaela.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Nekompromisný portrét zvráteného psychopatického násilníka ovládaného nenávisťou k ženám, sexuálnou nenásytnosťou prináša nemecký film U Zlatej rukavičky (r. Fatih Akin). Zároveň je to štúdia o odvrátenej strane vtedajšieho ekonomického zázraku v Nemecku, kde jednotlivci zmietaní vojenským a povojenským chaosom trpeli úplným nedostatkom sebadôvery.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Fanúšikovia komédie si v kinách nájdu taliansku snímku S chuťou Toskánska (r. Francesco Falaschi) či titul Sexi Jexi (r. Jon Lucas, Scott Moore) o Philovi závislom od svojho mobilného telefónu. Mladíkovi bez priateľky zmení život novší model telefónu s funkciou JEXI. Je to životná koučka a virtuálna asistentka v jednom. S jej pomocou si konečne začne užívať a jeho závislosť na mobile postupne slabne. Lenže umelá inteligencia začne žiarliť a rozhodne sa svojmu majiteľovi komplikovať milostný život.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie