Ilustračný obrázok k článku FOTO: Čaputová, Pellegrini či Heger ukázali svoje mamy. Matovič sa na Deň matiek ROZOHNIL!
11
Galéria

FOTO: Čaputová, Pellegrini či Heger ukázali svoje mamy. Matovič sa na Deň matiek ROZOHNIL!

Deň matiek je deň, kedy sa vzdáva úcta matkám a materstvu. Je oslavovaný v rôzne dni na mnohých miestach po celom svete.

ELA Rôzne
ELA Rôzne

FOTO: Čaputová, Pellegrini či Heger ukázali svoje mamy. Matovič sa na Deň matiek ROZOHNIL!

Deň matiek je deň, kedy sa vzdáva úcta matkám a materstvu. Je oslavovaný v rôzne dni na mnohých miestach po celom svete.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Čaputová, Pellegrini či Heger ukázali svoje mamy. Matovič sa na Deň matiek ROZOHNIL!
11
Galéria

Na Slovensku sa deň matiek oslavuje druhú májovú nedeľu. V tento deň dávajú deti svojím mamám dary, často vlastnoručne vyrobené. Alebo ich potešia kvetmi, návštevou či milým slovom. A keďže doba je moderná, ako inak: cez sociálne siete.

Na svoje mamy si spomenuli aj politici, na čele s hlavou štátu. „Dnes chcem vzdať úctu všetkým našim mamám. Ja som každý deň vďačná za tú moju najlepšiu, akú si dokážem predstaviť. Za ten pocit bezpečia a lásky, ktorý ma sprevádza aj keď s ňou práve nie som,“ napísala na sociálnej sieti prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sama je mamou dvoch dospelých dcér. Zverejnila aj spomienku z detstva.

Dnes chcem vzdať úctu všetkým našim mamám. Ja som každý deň vďačná za tú moju najlepšiu, akú si dokážem predstaviť. Za...

Posted by Zuzana Čaputová on Sunday, May 9, 2021

Kým ich Kollár obehá…

Nezaostali ani muži. A najmä najznámejší multiotecko, ktorý má jedenásť detí s desiatimi ženami, a teda urobil z nich mamičky. Predseda parlamentu neostal dlžný nič svojmu humoru na túto tému.

„No ja to dnes budem mať náročné, kým to obehám, ale moje prvé kroky viedli ku mojej milovanej mamine,“ napísal séf Sme rodina na sociálnej sieti.

Pozrite si galériu, ako šéf parlamentu potešil svoju mamu. Článok pokračuje pod fotografiami.

Boris Kollár - Deň matiek
5
Galéria

Verejný sľub matkám

Expremiér a súčasný minister financií by rád zdvihol krivku slovenskej pôrodnosti a najnovšie „búši“ do témy, že sa u nás rodí málo detí. Cestou, aby bolo zrejme viac slovenských mamičiek, má byť jeho prorodinný plán za miliardy eur, ktorým sa tiež majú zvýšiť rodinné prídavky.

Ako dodal, mrzí ho „frontálny útok médií voči plánu pomôcť rodinám. Mrzia ma útoky ľudí, pre ktorých je hodnota rodiny nula. Mrzia ma útoky a klamstvá SaS o 25% DPH s cieľom vopred naštvať čo najviac ľudí,“ napísal financmajster Matovič. To ale dnes odmietol Richard Sulík.

„200 eur na dieťa mesačne. Pri príležitosti Dňa matiek, chcem všetkým matkám verejne sľúbiť, že urobím nemožné, aby sme dosiahli pre ne základnú spravodlivosť. Odmietam sa viac len tak nezaujato prizerať tomu, ako sú slovenské matky “odmenené” za ich obetu a lásku voči svojim deťom. Odmietam viac pritakávať systému, ktorý slovenské matky trestá nižšou mzdou a dôchodkom za to, že vychovávali deti. Odmietam viac akceptovať fakt, že najviac ohrozenými chudobou sú slovenské rodiny s deťmi,“ využil Deň matiek na túto tému Igor Matovič.

Predtým ale ešte stihol venovať mamám, a aj tej svojej, básničku od Milana Rúfusa: Mama.

Jeho nasledovník Eduard Heger si tiež spomenul na mamu a vyznal jej slová vďaky cez sociálnu sieť. „Ďakujem svojej skvelej mamine za to, že pri mne vždy stála a vychovala ma. Moja veľká vďaka patrí aj manželke Lucke za všetko, čo robí pre naše štyri deti. Milé mamičky a staré mamy, prajem vám krásny Deň matiek,“ napísal Heger.

Aj šéf mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa na Facebooku pochválil fotografiou s mamičkou. „Všetkým mamičkám želám krásny sviatočný deň. Som veľmi vďačný za to, že tú svoju môžem stále objať a povedať jej, že jej ďakujem za všetko, čo pre mňa urobila,“ píše Pellegrini na svojom profile.

Svoje mamy ukázali aj Juraj Šeliga, Veronika Remišová, primátorka Prievidze a exposlankyňa Katarína Macháčková či Richard Raši. Pozrite si ich v galérii.

Deň matiek: Politici ukázali svoje mamy
11
Galéria

Čo je potrebné vedieť?

Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín