Rastislav Búgel Hokej

Diváci sa v Nitre ani nestihli usadiť a prvý gól stretnutia mohli streliť Slovák s Lalibertém, avšak ležiaceho brankára hostí nedokázali prekonať. Laliberté si napravil chuť v 6. minúte, kedy počas presilovky z blízka prekonal dezorientovaného Nagya.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Hokejisti Nitry zvládli domáci zápas, porazili Piešťany a dotiahli sa na Zvolen

V 13. minúte Trefný nabil Filipovi na modrej čiare, ale s jeho strelou z prvej si Valent poradil. Piešťany cítili šancu na vyrovnanie, pozorný domáci brankár však puk za svoj chrbát do konca tretiny nepustil. Do prostrednej tretiny vstúpili aktívnejšie hostia, Tomčákove pokusy ani prečíslenie troch proti jednému sa neujali. V 34. minúte Laliberté našiel spoza bránky Slováka v ideálnej príležitosti, jeho strela skončila na dobre postavenom Nagyovi. Na opačnej strane kontroval Saliji po Zálešakovej prihrávke, obišiel domáceho brankára, ale z uhla netrafil odkrytú bránku. Po 35. sekundách záverečnej tretiny opečiatkoval Saliji ľavú tyčku domácej bránky. V 47. minúte strelil po presilovkovej bilardovej akcii prvého nitrianskeho útoku druhý gól domácich Blackwater. Hostia znížili v 57. minúte gólom Hudeca, ktorý zužitkoval Kolenovu prihrávku spoza bránky. 80 sekúnd pred koncom sa Pieštany odhodlali k powerplay, gól však dosiahli 42 sekúnd pred koncom domáci po presnom zásahu Bajteka. Nitra po výhre 3:1 prerušila dvojzápasovú sériu bez bodu.

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „My sme vstúpili do zápasu dobre, mali sme niekoľko dobrých šancí. Hráči neskôr poľavili, súper sa otriasol, hral na brejky. Za stavu 1:0 sme našťastie nedostali gól. V závere sme sa zase triasli o výsledok, ale našťastie 3 body zostali doma.“

Dušan Gregor, tréner Piešťan: „Za dnešný výkon sa nemusíme hanbiť. Nitra bola najlepší súper, s ktorým sme hrali doteraz, čo som pri mužstve. Mali sme šance, strelili sme žrdku. Chýba nám viacej zjednodušenia. Opakujem, hráči odohrali výborný zápas, z ktorého by sme si body zaslúžili. Nehrá sa na výkon, ale na góly a prehrali sme.“