Správy Futbal

FOTO: Tehelné pole sa rýchlo mení na moderný futbalový stánok

Národný futbalový štadión na Tehelnom poli sa približuje k svojej finálnej podobe. Fanúšikovia sa môžu tešiť na skvelý výhľad na hraciu plochu, len niekoľko metrov od ihriska.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Tehelné pole sa rýchlo mení na moderný futbalový stánok
11
Galéria
Zdroj: ŠK Slovan Bratislava

Výborná akustika, skvelý výhľad na hraciu plochu len niekoľko metrov od ihriska, kolmé tribúny tvoriace jeden veľký kotol. To všetko zažijeme na novom Tehelnom poli.

Tri odtiene modrej

Práce okolo Národného futbalového štadióna rýchlo napredujú a Tehelné pole sa každým dňom približuje k svojej finálnej podobe. Stavenisko čoraz viac pripomína skutočný futbalový štadión.

Na štadióne aktuálne prebieha montáž sedadiel. Sedadlá pre fanúšikov budú prevedené v troch odtieňoch modrej. „Ich kombináciou sa vytvorí krásny efekt. Montáž ďalších sedadiel bude prebiehať aj počas najbližších dní. Už teraz je viac ako jasné, že Tehelné pole bude nádherným futbalovým stánkom s fantastickým výhľadom na hraciu plochu. Fanúšikovia si už môžu predstavovať, ktoré miesto si budú vyberať,“ pochválil sa ŠK Slovan Bratislava.

Na tribúny národného štadióna sa po dokončení zmestí viac ako 22-tisíc divákov.

Hrubú stavbu Národného futbalového štadióna realizuje spoločnosť STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s. r. o. Po dokončení hrubého projektu prídu na rad firmy zabezpečujúce ozvučenie, veľkoplošné obrazovky, osvetlenie, zábradlia či bezpečnostné prvky.

Výstavba budúceho futbalového stánku pre slovenskú reprezentáciu a futbalistov ŠK Slovan Bratislava začala v septembri 2016. Dokončený a skolaudovaný by mal byť do konca budúceho roka. Na projekt odklepla vláda SR podporu vo výške 75 miliónov eur.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM