Aktualizované han Krimi

FOTO z miesta tragédie: Opitý vodič ŠIALENOU jazdou zabil štyroch ľudí! Polícia prosí o POMOC

Pokojný nedeľný večer sa v hlavnom meste behom pár sekúnd zmenil na krvavú drámu, pri ktorej vyhaslo päť ľudských životov. Má ísť o mladých ľudí, ktorí čakali na zastávke...

Ilustračný obrázok k článku FOTO z miesta tragédie: Opitý vodič ŠIALENOU jazdou zabil štyroch ľudí! Polícia prosí o POMOC
43
Galéria

Aktualizované 8:31 Piatu obeť, o ktorej pôvodne písala starostka Starého Mesta Aufrichtová, záchranári nepotvrdili.

Bratislava sa ponorila do smútku len pár sekúnd po 22.15 h, kedy na Zochovej ulici vpálilo auto vo veľkej rýchlosti do zastávky mestskej hromadnej dopravy. V danom momente sa priamo na frekventovanej zastávke, či v jej tesnej blízkosti, pohybovalo asi tridsať ľudí.

Išlo prevažne o mladých ľudí a študentov, ktorí sa vracali po víkende z domovov. Na spomínanej zastávke MHD totiž stojí autobus s číslom 39, ktorého trasa končí v Mlynskej doline, kde sa nachádzajú internáty.

Na mieste činu…

Žiaľ, následky šialenej jazdy sú katastrofálne! My sme sa na miesto hrôzostrašnej tragédie dostali približne hodinu po incidente. „Prepáčte, nechcem o tom hovoriť, bolo to strašné. Poviem len toľko, že som mal šťastie…“ len ťažko hľadal slová svedok brutálnej zrážky.

Aj po takmer dvoch hodinách sa zastávka a jej okolie hemžilo policajnými príslušníkmi, hasičmi či zdravotníkmi.


VIDEO z miesta tragédie nájdete TU.

Jazda smrti

Kvôli vyšetrovaniu a ďalším obhliadkam, boli na mieste činu aj mŕtve telá obetí. Tie lemovali šialenú a rýchlu jazdu vodiča…

„V čase udalosti sa na zastávke nachádzalo viacero osôb. Po príchode na miesto udalosti museli hasiči vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla. Podľa doterajších informácií došlo k úmrtiu 4 ľudí, ďalších 7 utrpelo zranenia rôzneho rozsahu,“ informovali hasiči na sociálnej sieti.

Žiaľ, neskôr pribudla ďalšia obeť a v nemocnici sa po polnoci malo nachádzať vo vážnom stave ďalších desať zranených.

Mimochodom, podľa očitých svedkov, aj podľa zdrojov redakcie dnes24.sk, bol muž za volantom auta značky Škoda pod vplyvom alkoholu. Vyviaznuť mal bez vážnejšieho zranenia. Neskôr sa nám podarilo zistiť, že v aute sa s ním mal viesť aj jeho syn.

Trosky auta boli rozmetané po okolí, rovnako aj osobné veci nebohých.

„Šoféra zobrali na odber krvi do jednej z bratislavských nemocníc,“ povedal nám jeden z policajtov na mieste tragédie. Viac už muži zákona nechceli a nemohli prezradiť z dôvodu vyšetrovania tragickej nehody.

Prosia o pomoc

„V súvislosti s tragickou udalosťou, ku ktorej došlo v nočných hodinách na Zochovej ulici sa obraciame na verejnosť so žiadosťou o pomoc,“ píše polícia na Facebooku.

„V prípade ak ste boli svedkom tejto udalosti a disponujete informáciami ktoré môžu napomôcť pri vyšetrovaní jej okolností, žiadame Vás aby ste sa prihlásili na bezplatnom čísle polície 158 alebo nám napísali súkromnú správu na FB Polícia SR Bratislavský kraj spolu s telefónnym číslom a my sa vám ozveme,“ dodali ešte muži zákona.

Výber z aktuálnych tém:

TRAGÉDIA v centre Bratislavy: Auto ZMIETLO zastávku plnú ľudí
43
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM