Zo Slovenska

FOTO: Známe tváre lákajú k očkovaniu: Ľudí registrovali Sulík či Budaj a prišiel aj premiér

Vo viacerých slovenských mestách sa v sobotu začala kampaň zameraná na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 Darujme si Vianoce.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Známe tváre lákajú k očkovaniu: Ľudí registrovali Sulík či Budaj a prišiel aj premiér
5
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Rozhodnutie dať sa zaočkovať podporujú viaceré osobnosti kultúrneho života, športovci aj politici, ktorí vyšli do terénu.

Podpora záujmu o očkovanie

Do celoslovenskej kampane Darujme si Vianoce sa zapojil aj Bratislavský samosprávny kraj. Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského kraja na Národnom futbalovom štadióne navštívil v sobotu doobeda podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). V poobedňajších hodinách ho zasa navštívi minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽANO).

Mobilizačný týždeň na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19 pripravilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v spolupráci so samosprávami.

Cieľom kampane je podporiť záujem o očkovanie a prispieť k väčšej zaočkovanosti Slovenska. Za dôležité považuje rezort zdravotníctva aj zvýšiť informovanosť o dôležitosti očkovania.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) pozval k očkovaniu všetkých, ktorí dostanú druhú alebo tretiu dávku vakcíny, ale aj tých, čo ešte zaočkovaní nie sú.

Lekári odpovedia aj tým ľuďom, ktorí majú v súvislosti s očkovaním strach či nezodpovedané otázky.

Čím viac, tým lepšie

Vďaka vakcinácii môžeme chrániť svoje zdravie, zdravie svojich blízkych, ale aj zdravie občanov čakajúcich na zdravotnú starostlivosť v nemocniciach, ktoré sú plné covidových pacientov.

Počas odštartovania celonárodnej kampane na podporu očkovania Darujme si Vianoce v Ivachnovej v okrese Ružomberok to v sobotu povedal premiér Eduard Heger (OĽANO).

„Každý, kto dnes prišiel, prispel k tomu, aby Vianoce boli lepšie a aby mohla byť zdravotná starostlivosť poskytnutá pre kohokoľvek s inými diagnózami,“ zdôraznil premiér.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) ocenil aktivitu Žilinského samosprávneho kraja, ktorý prostredníctvom projektu VakciZuzka očkuje obyvateľov kraja priamo v ich obciach.

„Čím viac obyvateľov sa dá v rámci kampane zaočkovať, tým lepšie. Už pred niekoľkými mesiacmi som komunikoval, že 60-percentná zaočkovanosť by bola super. Momentálne sme na zhruba 50 percentách, ak to bude 60, budem veľmi spokojný,“ doplnil minister.

Podľa predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej vakcinačný tím ŽSK v rámci projektu VakciZuzka zaočkoval už takmer 10-tisíc obyvateľov v 200 obciach kra­ja.

„Aj oni sú tí, ktorí prispeli k tomu, aby sme si darovali naozaj zdravšie Vianoce. Rozumnejšiu cestu ako vakcináciu nepoznáme,“ uzavrela Jurinová s tým, že do kampane sa v rámci kraja zapojilo ďalších osem vakcinačných centier.

Kampaň do 17. decembra

Kampaň, počas ktorej bude pripravené maximálne množstvo očkovacích kapacít na celom Slovensku, potrvá do 17. decembra. Očkovať sa ľudia môžu v 65 nemocniciach, 27 poliklinikách, 19 veľkokapacitných očkovacích centrách 602 ambulanciách a je naplánovaných 178 výjazdov v obciach. Pripravených je viac ako 100-tisíc vakcín pre registrovaných a tiež desiatky tisíc pre neregistrovaných záujemcov.

Pre efektívnejší manažment záujemcov o očkovanie ministerstvo odporúča registrovať sa na stránke www.korona.gov.sk.

Zdroj: TASR/Pavol Zachar
Darujme si Vianoce, Bratislavský samosprávny kraj
5
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM