Správy

FOTOARCHÍV bytovky na Mukačevskej: V Prešove sa ju nedalo prehliadnuť

Spomienky Prešovčanov na december 2019 budú navždy smutné. Od tragédie na Mukačevskej dnes uplynie presne jeden rok.

Ilustračný obrázok k článku FOTOARCHÍV bytovky na Mukačevskej: V Prešove sa ju nedalo prehliadnuť
3
Galéria

Keď sme na jar 2019 v sieti portálov Dnes24 spustili anketu o najobľúbenejšiu lokalitu na bývanie, v Prešove vybrali čitatelia Sídlisko III. Aj samotní obyvatelia sa často nechali počuť, že na „trojke“ je pokoj a panujú tam dobré vzťahy susedov.

Nemohli sme preto s fotoaparátom obísť ani Mukačevskú ulicu. Jednu z najvýraznejších bytoviek nebolo možné prehliadnuť! Odspodu bola ručne maľovaná, a tým jedinečná v celom meste. Zábery bytovky sa však nedostali do povedomia kvôli maľbám, ale kvôli tragédii po výbuchu plynu.

Neželaný balíček

Mikuláš jej totiž v zime doručil extrémne tragický a neželaný balíček prekvapenia.

O život pri nešťastí prišlo osem ľudí, ďalšie desiatky obyvateľov sa zranili a skončili v nemocnici. Všetky rodiny, ktoré tu žili, prišli o svoj domov, keďže od tej chvíle sa panelák stal neobývateľným. Kto by si to vtedy pomyslel, že jedna z najobľúbenejších lokalít na bývanie v Prešove odrazu dostane tragédiou poznačenú pečať.

V našich archívnych záberoch z apríla 2019 preto už len spomíname, ako to na Mukačevskej ulici len pár mesiacov pred osudným 6. decembrom 2019 vyzeralo. Od tragického dňa uplynie v nedeľu prvý rok.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: archívne

Obrazom: Mukačevská v Prešove v apríli 2019
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM