han Šport Futbal

Futbalistom roka je Škriniar: Prečo pri preberaní prestížnej ceny nebol v STRESE? FOTO

Počas reprezentačného zrazu futbalistov Slovenska sa odovzdávali ceny. Víťazom ankety Futbalista roka 2019 sa stal obranca Interu Miláno Milan Škriniar.

Ilustračný obrázok k článku Futbalistom roka je Škriniar: Prečo pri preberaní prestížnej ceny nebol v STRESE? FOTO
6
Galéria

Cenu mu predal prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik a generálny sekretár SFZ Peter Palenčík. Fotky z akcie nájdete aj na oficiálnej stránke SFZ. Útočník Feyenoordu Rotterdam Róbert Boženík prevzal Cenu Petra Dubovského pre najlepšieho slovenského futbalistu do 21 rokov.

Pandémia spravila škrt

SFZ a denník Pravda zorganizovali aj v minulom roku prestížnu anketu o najlepšieho Futbalistu roka, opatrenia v súvislosti s pandémiou však nedovolili vyhlásiť výsledky ankety v tradičnom marcovom termíne v rámci slávnostného galavečera. Reprezentačný zraz pred blížiacimi sa zápasmi Ligy národov bol vôbec prvou príležitosťou v tomto kalendárnom roku odovzdať trofeje víťazom ankiet.

Slová víťaza

Škriniar na tróne vystriedal rekordného osemnásobného víťaza ankety Mareka Hamšíka. „Chcem sa poďakovať spoluhráčom a trénerom z reprezentácie i klubu, všetkým, čo ma podporujú, rodine i fanúšikom. Veľmi ma teší, že som mohol prevziať túto cenu, je to výborný pocit. Zo začiatku ma trochu mrzelo, že sa nemohol uskutočniť galavečer, bolo by to krajšie, ale postupom času už ani nie. Nemusel som aspoň rozprávať pred toľkými ľuďmi a byť v strese. Som rád, že sa mi podarilo vyhrať túto cenu. Dáva mi to novú krv do žíl a, samozrejme, novú motiváciu,“ uviedol Škriniar pri preberaní ceny.

Najväčší úspech

Držiteľom prestížnej Ceny Petra Dubovského sa stal Róbert Boženík. „V mojej krátkej kariére je to asi zatiaľ najväčší úspech. Znamená to pre mňa veľa, že som mohol získať túto trofej. Je to pre mňa veľká motivácia do ďalšej práce,“ povedal 19-ročný útočník pre web SFZ.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM