Správy

Generálna prokuratúra už má podnet od ministra obrany k Slovenským brancom

Generálna prokuratúra už dostala podnet od ministra obrany Petra Gajdoša k veci organizácie Slovenskí branci.

Ilustračný obrázok k článku Generálna prokuratúra už má podnet od ministra obrany k Slovenským brancom
Zdroj: TASR

Generálna prokuratúra SR v stredu zaevidovala podnet ministra obrany Petra Gajdoša (SNS), ktorý žiada, aby GP SR preskúmala činnosť polovojenskej organizácie Slovenskí branci. TASR o tom informovala hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová. „Prokurátori generálnej prokuratúry sa oboznámia s podnetom, vyhodnotia ho a rozhodnú o ďalšom postupe,“ doplnila.

Gajdoš chce, aby GP SR preskúmala činnosť tejto polovojenskej organizácie a povedala, či nie je ohrozením bezpečnosti SR a v rozpore s platnými zákonmi. Zdôrazňuje, že jedinou legálnou obrannou organizáciou Slovenska sú Ozbrojené sily SR. Minister odmieta tolerovať, že niekto „s nejasným cieľom sa snaží militarizovať spoločnosť a hrať sa na vojakov“.

Od generálnej prokuratúry chce minister počuť, či je činnosť Slovenských brancov v súlade so slovenskými zákonmi. „Nie je možné, aby tu pôsobila paralelná vojenská skupina, ktorá chce alternovať ozbrojené sily vo svojej činnosti,“ zdôraznil minister, ktorý sa dištancuje od aktivity tejto polovojenskej organizácie. Rovnako odmieta spoluprácu s takýmito organizáciami.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM