Webnoviny - Svet

Gončar: Slováci majú kvalitný a organizovaný tím

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

VANCOUVER 17. februára (WEBNOVINY) – Ruskí hokejisti zaznamenali očakávaný víťazný vstup do olympijského turnaja vo Vancouveri. Zverenci trénera Viačeslava Bykova zdolali v utorňajšom dueli „slovenskej“ B-skupiny Lotyšsko jednoznačne 8:2, keď najmä v prvej a tretej tretine predviedli svoju ohromnú ofenzívnu silu. Rusi zaznamenali rovnako ako ďalší veľký favorit na ZOH 2010 Kanada vo svojom prvom zápase osem gólov, na rozdiel od „javorových listov“, ktoré „vymazali“ Nórsko, si však nedokázali udržať čisté konto.

Najbližšie sa ruskí hokejisti predstavia vo štvrtok 18. februára od 21.00 h miestneho času v Canada Hockey Place proti Slovensku, ktoré ešte musí medzitým odohrať svoj úvodný súboj na ZOH 2010 proti Česku (streda 17. 2. o 21.00 h kanadského času).

„Slováci majú kvalitný a dobre organizovaný tím. V ich radoch je množstvo hráčov, ktorí vedia skórovať z viacerých pozícií. Musíme si dať na nich pozor, počas celých 60 minút musíme byť stopercentne koncentrovaní na náš výkon. Dôležité bude zachytiť úvod a ak sa nám to podarí, mohlo by to byť dobré,“ povedal po zápase s Lotyšskom pre agentúru SITA skúsený obranca Sergej Gončar. Tridsaťpäťročný zadák Pittsburgh Penguins vie, že jedna z opôr slovenského tímu Marián Gáborík má momentálne zdravotné problémy a stále nie je isté, či bude môcť proti Rusku nastúpiť. „Som si istý, že urobí všetko pre to, aby sa dal dokopy. Olympijské hry sú len raz za štyri roky a on na nich určite nechce chýbať. My rozhodne nebudeme počítať s tým, že nenastúpi. V každom prípade sa pripravíme na to, že Slováci budú proti nám hrať aj s Mariánom Gáboríkom,“ dodal Sergej Gončar.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie