Zo Slovenska

Hamran: Ak bude na protestoch narušený verejný poriadok, polícia bude NEKOMPROMISNE konať

Policajný zbor je pripravený počas stredy 17. novembra udržať poriadok na verejných akciách a avizovaných protestoch.

Ilustračný obrázok k článku Hamran: Ak bude na protestoch narušený verejný poriadok, polícia bude NEKOMPROMISNE konať
24
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ak bude poriadok narušený, polícia bude nekompromisne zasahovať. V utorok o tom informoval dočasne poverený prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Polícia zasiahne

Polícia bude počas 17. novembra prítomná v uliciach. „Bude pripravená uplatniť opatrenia voči tým, ktorí si tento deň a demokraciu budú vysvetľovať po svojom,“ zdôraznil Hamran.

Uistil, že polícia urobí všetko pre to, aby bol priebeh 17. novembra dôstojný a slušný.

„Ak bude narušený verejný poriadok, polícia bude robiť všetky opatrenia, aby bol obnovený, a budeme nekompromisne zasahovať,“ uviedol Hamran.

Rizikové

Polícia bude tiež kontrovať COVID passy a dodržiavanie protiepidemických opatrení. „Všetky stredajšie akcie sú označené ako rizikové hlavne pre pandemickú situáciu. Vieme však, kde nás tlačí topánka, a budeme dohliadať na kritické miesta,“ uistil Hamran.

Nočný primátor Bratislavy a bezpečnostný manažér Martin Královič ľuďom odporučil, aby sa v stredu vyhli najmä okoliu Národnej rady SR či Úradu vlády SR. Účastníkov protestov zároveň vyzval na ohľaduplnosť k mestu a jeho obyvateľom.

Epidemiologička a členka konzília odborníkov Zuzana Krištúfková upozornila, že krajina sa nachádza pre pandémiu na pokraji humanitárnej katastrofy, keď hrozí, že zdravotníctvo nebude schopné pomáhať nielen pacientom s ochorením COVID-19, ale ani ostatným. Ľudí vyzvala, aby sa na podujatiach nezúčastňovali.

„Ide o hromadné podujatie, určite tam bude mnoho ľudí bez príznakov ochorenia a budú infekční,“ uviedla odborníčka. Pripomenula, že súčasný variant nového koronavírusu je vysoko nákazlivý.

„Ak ľudia prídu, určite odporúčam prekrytie dýchacích ciest,“ dodala Krištúfková.

Na výročie Nežnej revolúcie 17. novembra je naplánovaných niekoľko spomienkových akcií aj protesty proti vláde a protipandemickým opatreniam. Akcie zvoláva opozičná strana Smer-SD či mimoparlamentné hnutie Republika.

Protesty proti vláde v Bratislave
24
Galéria
Zdroj: TASR/Pavol Zachar
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM