Webnoviny - Svet

Handzuš sa už teší na olympijský turnaj

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, AP

VANCOUVER 13. februára (WEBNOVINY) – Jedným z ťahúňov slovenského výberu na hokejovom turnaji zimných olympijských hier vo Vancouveri by mal byť aj center tímu zámorskej hokejovej NHL Los Angeles Kings Michal Handzuš. Tridsaťdvaročný hokejista pôsobí už tretiu sezónu v Kalifornii, v profilige už celkovo jedenásty rok. Rodák z Banskej Bystrice chýbal pre zranenie na ZOH 2006 v Turíne, preto je jeho hlad po úspechu vo Vancouveri ešte väčší. „Olympijské hry sa konajú iba raz za štyri roky. Je to najdôležitejší hokejový turnaj. Bolo by nádherné získať olympijskú medailu,“ skonštatoval pre www.NHL.com Handzuš. Ten bol súčasťou národného tímu, ktorý si v roku 2002 vo Švédsku vybojoval titul majstrov sveta.

Handzuš začínal svoju kariéru v St. Louis, kde spolu s Pavlom Demitrom a Ľubošom Bartečkom vytvorili slovenskú útočnú „lajnu“. Táto trojica sa však v Kanade s najväčšou pravdepodobnosťou nestretne v jednej formácii. „Pavol bude hrať centra. Nemáme ich totiž veľa. Určite by bolo krásne, keby sa nám naskytla možnosť opäť si zahrať spolu. Prvá formácia SR vo Vancouveri bude asi rovnaká ako pred štyrmi rokmi. Gáborík, Demitra a Marián Hossa hrali spolu vynikajúco,“ prezradil bývalý hráč tímov St. Louis Blues, Phoenix Coyotes, Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks.

Slováci sa na olympijskom turnaji spoliehajú najmä na svoje najväčšie hviezdy z NHL, lídrom zadných radov i celého mužstva by mal byť najlepší obranca minulej sezóny profiligy Zdeno Chára z Bostonu. „Úspech alebo neúspech závisí najmä od našej defenzívnej hry,“ dodal napokon Handzuš.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie