Webnoviny - Svet

Hantuchová si želá za súpera Švajčiarsko

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si želá na zápas v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2012 reprezen­tačných družstiev žien za súpera Švajčiarsko. Okamžite po rozhodnutí o víťazovi víkendového odloženého zápasu Japonsko – Argentína sa priamo na kurte v Kobe uskutoční žreb budúcoročného Fed Cupu, súpera spozná aj tím SR.

"Nerada hovorím takto dopredu, koho si prajem alebo neprajem. Švajčiarsko a ešte k tomu doma je však pre nás určite hrateľný súper,“ povedala v piatok pre agentúru SITA 22. hráčka svetového poradia vo dvojhre.

Hantuchová, ktorá sa v piatok zúčastnila na dobročinnej akcii otvárania zrekoštruovaného detského oddelenia v nemocnici v Žiari nad Hronom však upozorňuje, že všetko záleží na okolnostiach krátko pred zápasom v Pohári federácie. "Vždy je ťažké povedať, proti komu by ste chceli hrať. Najdôležitejšie bude, aby sme hrali doma, je jedno proti komu. Bielorusky majú silnú Azarenkovú a hrali by sme u nich, takže tie by som si neželala. Cestovať do Argentíny by bolo únavné, ale – našťastie – v prípade tohto súpera by sme sa tomu vyhli. Slovinky vedia byť riadne nepríjemné, ale doma by sme ich mohli zdolať. Záleží, kto by nastúpil za Francúzsko, z tejto pätice však ide zrejme o najnepríjem­nejšieho súpera,“ povedala 28-ročná rodáčka z Popradu, ktorá od Wimbledonu nehrala súťažný zápas a najbližšie by sa mala predstaviť na turnaji v Stanforde (25. – 31. júla).

Ako je známe, Slovenky po roku klesli do II. svetovej skupiny aprílovou bratislavskou prehrou 2:3 so Srbkami v dueli o elitnú osmičku ročníka 2012. Vo februári sa stretnú s niekým z pätice Švajčiarsko (12. v renkingu krajín podľa ITF), Bielorusko (13.), Francúzsko (14.), Slovinsko (15.) a Argentína (21.), pretože figurujú na 11. pozícii v rebríčku a budú nasadené rovnako ako Američanky (4.) a Austrálčanky (10.). Štvrtým nasadeným tímom v tejto chvíli síce sú Švajčiarky (12.), ale ITF dávnejšie oznámila, že v prípade úspechu domácich v Kobe, čo sa teraz papierovo črtá, ich vytlačí medzi nenasadené družstvá práve tím Japonska. Vyplýva z toho teda, že zápas Sloveniek s Japonkami neprichádza do úvahy, pretože Japonky buď takisto budú nasadené, alebo si vôbec nezahrajú v prelínačke.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM