Zo Slovenska

Hasiči mali plné ruky práce: Po búrke sú zatopené cesty, pivnice aj záhrady, VIDEO

Niekoľko technických výjazdov smerovalo aj k odstraňovaniu popadaných stromov.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči mali plné ruky práce: Po búrke sú zatopené cesty, pivnice aj záhrady, VIDEO
34
Galéria
Zdroj: TASR

Nedeľné vytrvalé dažde, ktoré zasiahli takmer celé územie Slovenska, si doteraz vyžiadavali viac ako 80 výjazdov hasičov.

Zaplavené cesty

Najvážnejšia situácia je v Nitrianskom kraji, kde hasiči zasahujú najmä v lokalitách Kolárovo, Komárno, Nové Zámky, Palárikovo, Tvrdošovce a Nitra. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Odčerpávanie vody na cestných komunikáciách, v pivniciach a záhradách rodinných domov si v Nitrianskom kraji doposiaľ vyžiadalo 25 výjazdov hasičov.

V súvislosti s odčerpávaním prebytočnej vody zasahujú hasiči aj v ostatných krajoch. „V 15 prípadoch v Banskobystrickom a Trnavskom kraji, v 13 prípadoch v Bratislavskom a desiatich prípadoch v Prešovskom kraji,“ dodala Farkasová.

Niekoľko technických výjazdov smerovalo aj k odstraňovaniu popadaných stromov.

Búrky s prívalovými dažďami zasiahli podvečer aj Banskobystrický kraj. Dážď naplnil aj veľa tokov. Rieka Rimava v Hnúšti dosiahla hladinu zodpovedajúcu prvému stupňu povodňovej aktivity. Voda z polí sa vyliala aj na cesty, napríklad pri Očovej, v Hradnej a Kostolnej neďaleko Detvy.

Dážď, ale aj dopravná nehoda skomplikovali podvečer aj premávku na rýchlostnej komunikácii R2 medzi Zvolenskou Slatinou a Kriváňom.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie