Milan Hanzel Hokej

Hokejista Radomír Heizer: Sezónu hodnotím dobre, až na tú morálku

Čo všetko môže za neúspech popradských kamzíkov vo štvrťfinále hokejovej Tipsport ligy? O dôvodoch konca hokejovej sezóny pod Tatrami i budúcnosti sme sa zhovárali s útočníkom Radomírom Heizerom.

Ilustračný obrázok k článku Hokejista Radomír Heizer: Sezónu hodnotím dobre, až na tú morálku
Foto: Peter Handzuš

Pre hokejistov Popradu sa sezóna skončila už pred niekoľkými dňami, no útočník kamzíkov Radomír Heizer má vypadnutie vo štvrťfinále play off so Zvolenom stále v živej pamäti. Rodák z Gelnice, ktorý sa pod Tatry vrátil po dlhoročnom účinkovaní v Banskej Bystrici, označil sezónu za priemernú.

Ostrieľaný útočník prišiel do Popradu po nevydarenom účinkovaní v dánskom Herleve. V minulosti si zahral aj v českej lige, a to vo farbách Karlových Varov. Ako hodnotí sezónu pod Tatrami a čo ho zarmútilo?

Poprad vypadol z play off Tipsport ligy už dávnejšie. Dá sa teda povedať, že už to „prebolelo“?
- Ale áno, už je to lepšie. No hneď po vypadnutí zo štvrťfinálovej série bolo cítiť veľké sklamanie. Hlavne z posledného zápasu, pretože cez Zvolen sme chceli postúpiť.

Keď sa s odstupom času zamyslíte, čo bolo príčinou vášho vypadnutia vo štvrťfinále?
- Treba povedať, že sme cez Zvolen chceli prejsť a nemyslím si, že sme od toho boli ďaleko. Chýbalo nám o niečo viac šťastia v rozhodujúcich momentoch. Najmä v prvých dvoch dueloch u súpera, ktoré sme obidva prehrali až po predĺžení. Ak by sme uspeli čo i len v jednom, séria by sa vyvíjala úplne inak. Musím uznať, že Zvolene skvele zachytal gólman Samuel Baroš.

Sledujete aktuálne dianie v play off?
- Áno, nenechám si záver bojov o majstra ujsť.

Koho favorizujete na majstrovský titul?
- Páči sa mi hra Banskej Bystrice, ktorá hrá veľmi dobre, no jasného favorita nemám.

Takže, fandíte Banskej Bystrici, kde ste niekoľko sezón pôsobili…
- Ako mám kamarátov v Banskej Bystrici, takisto aj v Košiciach a Nitre. Preto držím palce každému z nich. Nechám sa prekvapiť, kto získa titul a zodvihne pohár nad hlavu.

Keď zhodnotíte sezónu zo svojho pohľadu, aký bude rezultát?
- Hlavne začnem tým, že bola pestrá! Odštartoval ju nevydarený angažmán v dánskom Herleve a potom prišlo obdobie zmien v popradskom vedení. V konečnom hodnotení som však relatívne spokojný. Môžem povedať, že sezóna dopadla celkom dobre, čiže nebola zlá, ale zase ani vynikajúca.

Prezradíte, prečo vám nevyšiel angažmán v Dánsku?
- Ťažko povedať, asi to z mojej strany nebol najlepší výber. Mužstvo bolo veľmi mladé a neskúsené, čo sa aj ukázalo v prvých súťažných dueloch. Mali sme veľmi zlý štart do súťaže a museli nastať zmeny.

Potom ste sa vrátili do Popradu. Prečo ste zvolili práve tento tím?
- Tibor Turan ma okamžite po tom kontaktoval, či nemám záujem prísť do Popradu, no a vtedy sa mi zo všetkých ponúk, ktoré som mal, zdala byť práve tá z HK ako najlepšia.

Neľutujete, že ste zamierili pod Tatry?
- Nie, určite som rád, že som ju mohol odohrať v Poprade. Veď som mal aj vysoký „ice-time“, čo každému hráčovi veľmi pomáha. V kabíne som zase stretol výborných spoluhráčov, s ktorými sme vytvorili skvelú partiu. Spoločne sme následne urobili pre popradský hokej veľmi veľa, najmä ak si pozrieme, aké komplikácie sa v klube diali…

Čo vám dalo pôsobenie v popradskom drese?
- Veľa, no čo ma veľmi mrzí, je morálka vyplácania odmien hráčov…

Môžete to konkretizovať?

  • To je už obohratá pesnička a stále verím v jej zlepšenie!

Už viete, kde budete pôsobiť v novej sezóne?

  • Práveže ešte nie.
Hokejista Radomír Heizer: Sezónu hodnotím dobre, až na tú morálku
25
Galéria
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie