Hokejové majstrovstvá sveta: Slovensky na úvod s prehrou proti Dánsku

Slovenské hokejistky vstúpili do majstrovstiev sveta prehrou. Nestačili na súperky z Dánska.

Ilustračný obrázok k článku Hokejové majstrovstvá sveta: Slovensky na úvod s prehrou proti Dánsku

Slovenské hokejistky vstúpili do turnaja A-skupiny I. divízie MS v Budapešti nedeľňajšou prehrou 1:3 s Dánskom. Ďalším súperom Sloveniek bude v pondelok o 17.00 h domáce Maďarsko.

„V úvode stretnutia dievčatám zodpovednosť trochu zväzovala ruky. Boli namotivované, veľmi chceli. Ale paradoxne možno práve z toho prílišného chcenia vyplynuli nejaké tie chyby, z ktorých padli góly do našej siete. Bohužiaľ, enormné úsilie a vyššia početnosť streľby nám v úvodných dvoch tretinách gól nepriniesla. Podarilo sa to až z trestného strieľania Janke Hlinkovej. Následne sme však hrali v oslabení a súperky zvýšili na 1:3. V prvej tretine sme vyslali na bránku až 22 striel, no bohužiaľ bez úspechu. V porovnaní s vlaňajším súbojom proti Dánkam to bolo z našej strany omnoho lepšie. Dievčatá plnili do bodky pokyny. S jedným streleným gólom sa len ťažko vyhrávajú zápasy,“ citovala stránka hockeyslovakia.sk slová manažérky tímu Ľubomíry Kožanovej.

Slovensko – Dánsko 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 53. Hlinková – 9. a 14. Jakobsenová, 54. N. Jensenová

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja