Webnoviny - Svet

Hossa zabojuje o rekordný Zlatý puk

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Tomáš Somr BRATISLAVA 30. júla (WEBNOVINY) – Hokejová verejnosť sa v sobotu dozvie meno držiteľa ocenenia Zlatý puk 2010. V nominácii na najlepšieho hokejistu sezóny 2009/10 nechýba obhajca prvenstva Zdeno Chára. Ročné kraľovanie obrancu Boston Bruins však môžu zastaviť aj ďalší štyria nominovaní. Po ročnej prestávke by sa na trón mohol vrátiť Marián Hossa, ktorý ašpiruje na štvrté absolútne prvenstvo v ankete. Ak by sa mu podarilo vyhrať, stal by sa novým rekordérom. Tri víťazstvá majú na svojom konte aj Miroslav Šatan a Peter Bondra. Z ďalších nominovaných má už jeden absolútny Zlatý puk na svojom konte aj Pavol Demitra, ktorý ho však získal ešte v roku 1999. O prvé celkové víťazstvo v ankete sa uchádzajú Marián Gáborík a Jaroslav Halák. Slávnostné vyhlásenie ankety sa uskutoční premiérovo v bratislavskej Petržalke, hostiť ho bude hotel Bonbón.

Okrem absolútneho Zlatého puku vyhlásia už tradične aj víťazov jednotlivých kategórií. Z vlaňajších laureátov sa do nominácií nedostali najlepší tréner Anton Tomko a zmeny nastanú aj na troch postoch v extraligovom All Stars výbere. Šancu obhájiť svoje prvenstvá majú hokejistka Zuzana Tomčíková, najlepší mladík do 20 rokov Tomáš Tatar, brankár Jaroslav Halák, obranca Zdeno Chára, útočník Marián Hossa a rozhodca Peter Ország.

Prví držitelia Zlatých pukov sú už známi. V extraligovom výbere hviezd sú gólman Július Hudáček z HC Košice, zadáci Peter Frühauf z Banskej Bystrice a Peter Mikúš z Košíc a tiež útočníci Rudolf Huna (HC Košice), Žigmund Pálffy (HK 36 Skalica) a Ján Pardavý (HC 05 Banská Bystrica). "Na vyhlásení máme potvrdenú účasť všetkých laureátov i mnohých nominovaných. Chýbať budú len jeden či dvaja z All Stars výberu extraligy,“ povedal riaditeľ Marketingu SZĽH s.r.o. Martin Ryba.

Vyhlásenie výsledkov Zlatého puku je už tradičnou bodkou za sezónou. Oproti uplynulým rokom sa jeho termín posunul o týždeň skôr. "Galavečer sme doteraz organizovali v prvú augustovú sobotu. Keďže tento rok vtedy príde na Slovensko Stanleyho pohár, usúdili sme, že je jednoduchšie posunúť termín Zlatého puku ako oslavy zisku trofeje Mariánom Hossom a Tomášom Kopeckým v Trenčíne. Po vlaňajšom vyhlásení spojenom s exhibíciou v Košiciach sa tentoraz opäť vraciame k tradičnému formátu. Tento rok sme slávnosť poňali ako garden párty,“ uviedol Martin Ryba. Záznam podujatia, ktoré moderuje Slavomír Jurko, odvysiela Slovenská televízia.

Súčasťou Zlatého puku bývalo aj uvedenie nových členov do Siene slávy slovenského hokeja. Tentoraz sa však neuskutoční. Príde na rad až o rok počas majstrovstiev sveta na Slovensku, keď uvedú do dvorany slávy viaceré domáce legendy. Slávnosť by sa mala uskutočniť v rámci otvorenia novej expozície Siene slávy na zrekonštruovanom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM