Zo Slovenska

Hotely môžu otvoriť svoje reštaurácie: Testovať sa budú musieť aj ZAOČKOVANÍ hostia

Očkovaní a prekonaní návštevníci hotelov sa budú môcť stravovať v tamojších reštauráciách. Pripraviť sa však musia na nutnosť testovania.

Ilustračný obrázok k článku Hotely môžu otvoriť svoje reštaurácie: Testovať sa budú musieť aj ZAOČKOVANÍ hostia
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Od 25. decembra môžu hotely v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19) poskytovať služby aj na iné účely, ako sú tie, ktoré súvisia s výkonom práce či návštevou zdravotníckeho zariadenia.

Hostia sa však musia navyše preukázať negatívnym výsledkom testu. Ubytovaní návštevníci sa zároveň budú môcť stravovať v hotelových reštauráciách. Vyplýva to z aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Negatívny test

Hostia v režime OP sa v hoteloch budú musieť preukázať negatívnym výsledkom testu, a to RT-PCR alebo LAMP nie starším ako 72 hodín, antigénovým testom nie starším ako 48 hodín alebo nazálnym antigénovým testom vykonaným priamo na mieste.

Reštaurácie a wellness, ktoré sú súčasťou hotelov, musia postupovať podľa pravidiel uvedených vo vyhláškach. Napríklad hotelové reštaurácie tak môžu vo svojich priestoroch poskytovať jedlo pre ubytovaných návštevníkov, nie však organizovať oslavy a iné podujatia.

Prečítajte si tiež

Obmedzená kapacita

Pre hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania podľa vyhlášky platí obmedzenie kapacity na 75 %.

Tiež má byť zvýšená frekvencia upratovania, čistenia a dezinfekcie dotykových plôch prostriedkami s virucídnym účinkom, hygienické zariadenia majú byť vybavené tekutým mydlom a papierovými utierkami.

Obmedzenia sa nevzťahujú na služby dlhodobého a karanténneho ubytovania.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ilustračné foto

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM