Aktualizované Soňa Vanovčanová Krimi

Hromadná nehoda na Košickej: Zrazilo sa 7 áut, hasiči hlásia zranených! FOTO, VIDEO

Tri kamióny, jedna dodávka a tri osobné autá skončili podľa hasičov v sebe na známej križovatke pri Hypertescu. Pozrite detaily.

Ilustračný obrázok k článku Hromadná nehoda na Košickej: Zrazilo sa 7 áut, hasiči hlásia zranených! FOTO, VIDEO
3
Galéria
Zdroj: HaZZ Žilina

Hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského záchranného zboru v Žiline Marek Panák informuje o dopravnej nehode troch kamiónov, dodávkového automobilu a troch osobných motorových vozidiel na ulici Košická, na križovatke pri Hypertescu v meste Žilina.

„K udalosti bolo vyslaných osem hasičov z Hasičskej stanice v Žiline s dvoma ks hasičskej techniky. V dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu troch osôb. Po príchode na miesto nehody bolo zistené, že jedna zranená osoba sa už nachádza v opatere zdravotníkov a vodič jedného z kamiónov je uviaznutý v kabíne ťahača,“ uviedol Panák.

Doplnil, že zasahujúci hasiči vyslobodili zakliesnenú osobu a zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc zranených zároveň pomohli naložiť do vozidiel Zdravotnej záchrannej služby. Potom vyhradili miesto nehody, havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a po zdokumentovaní nehody políciou ich pomohli odtiahnuť na priľahlé parkovisko.

Nehoda sa podľa hovorcu stala v stredu 24. januára krátko po pol piatej popoludní.

Muži zákona vysvetľujú, čo sa vlastne stalo

Podľa polície dopravnú nehodu zavinil 52 ročný vodič kamiónu SCANIA, ktorý jazdil v smere od Martina na Žilinu.

"Pri prejazde križovatkou pravdepodobne nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke. Vodič kamiónu prešiel v križovatke do protismeru a narazil do vozidla Renault Trafic, ktorého vodič v križovatke zastavil na signál „STOJ“ dávaný červeným svetelným výstražným znamením. Po náraze bolo vozidlo Renault zatlačené do druhého kamiónu Mercedes, ktorého vodič zastavil za ním na červený výstražný signál „STOJ“, uvádza polícia na oficiálnych FB stránkach Polícia Slovenskej republiky.

Ďalej polícia uvádza, že vodič kamiónu SCANIA narazil do vozidiel Kia a Škoda Felícia, ktorých vodiči tiež zastavili v križovatke na signál „STOJ“.

„V dôsledku nárazu kamiónu SCANIA do vozidiel, boli vozidla posunuté vzad a to aj kamión Mercedes do za ním stojaceho kamiónu MAN. Pri dopravnej nehode predbežne utrpeli ľahké zranenia vodič Renaultu Trafic, vodička Škody Felícia a vodič kamiónu Scania. Požitie alkoholických nápojov u vodičov zistené nebolo. Dopravnú nehodu šetrí polícia v Žiline.“ uvádza polícia na svojej oficiálnej FB stránke o nehode v Žiline.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Hromadná nehoda na Košickej. VIDEO
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM