TOS Zo zahraničia

Hrozí KONIEC obľúbenej módnej značky? Svetoznáma spoločnosť ohlásila BANKROT!

Svetoznáma módna značka, ktorá sa okrem oblečenia preslávila aj parfumami, čelí obrovským problémom.

Ilustračný obrázok k článku Hrozí KONIEC obľúbenej módnej značky? Svetoznáma spoločnosť ohlásila BANKROT!
Zdroj: Unsplash.com

Esprit nie je vo svete módy a krásy žiadny neznámy pojem. Ide o medzinárodnú spoločnosť, ktorá navrhuje, vyrába a predáva nielen módne oblečenie, ale aj obuv, parfumy, hodinky, klenoty a ďalšie módne doplnky.

Esprit je aktívny v približne 40 krajinách sveta, pričom hlavné sídlo má v Hong Kongu a v nemeckom Ratingene. Práve Nemecko je pre túto značku najdôležitejším trhom.

Aktuálne však čelí veľkým problémom.

Zachránia to?

Ako informuje portál O peniazoch, skupina podala na súd v Düsseldorfe návrh na vyhlásenie konkurzu na materskú spoločnosť Esprit Europe a na šesť nemeckých dcérskych spoločností.

Cieľom je zabezpečiť, aby európsky podnik bol schopný budúcej prevádzky, pričom už mali prebehnúť rokovania s novým investorom o prevzatí práv na značku pre Európu a sú v pokročilej fáze.

Dlhodobejšie problémy

Spoločnosť so sídlom v Ratingene je podľa nemeckého Bildu roky v kríze a ohlásenie konkurzu nie je prekvapením. Esprit už v roku 2020 prešiel konkurzným konaním, pričom v tom čase bola prepustená približne tretina pracovnej sily.

Nepomohli ani všetky úsporné opatrenia a zatvorenie stovky pobočiek.

Vedenia a reorganizácie firmy by sa mali ujať konkurzní právnici Christian Gerloff a Christian Stoffler. „Esprit je celosvetovo známa mainstreamová módna značka, ale už nejaký čas trpí klesajúcimi predajmi v kombinácii s mnohými reštrukturali­záciami a zmenami v manažmente,“ cituje Bild Christiana Gerloffa.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM