Správy Regióny Zo Slovenska

Humenská nemocnica rekonštruuje priestory: Nakúpi i nové prístroje a zariadenie

Nemocnica A. Leňa v Humennom začala počas leta rekonštrukciu svojich priestorov. Cieľom je spojiť interné a neurologické oddelenie a tiež neurologickú a internú jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS).

Ilustračný obrázok k článku Humenská nemocnica rekonštruuje priestory: Nakúpi i nové prístroje a zariadenie
Zdroj: Dnes24.sk

Vďaka nenávratnému finančnému príspevku z eurofondov a spoluúčasti nemocnice, v rámci celkovej investície 3,5 milióna eur tiež nemocnica nakúpi nové diagnostické prístroje a medicínske zariadenie. Informovala o tom hovorkyňa Sveta zdravia Jana Fedáková.

„Zoskupením príbuzných medicínskych odborov do jedného spoločného celku dokážeme lepšie a racionálnejšie využívať prístrojovú techniku, personálne kapacity a zaviesť systém tzv. plávajúcich lôžok, aby sme ich dokázali efektívne využívať,“ vysvetlila dôvod plánovaného spojenia interného a neurologického oddelenia medicínska riaditeľka humenskej nemocnice Mária Vasilová. V praxi to podľa jej slov bude vyzerať tak, že pacienti budú môcť ležať na ktorejkoľvek izbe, pričom lekári za nimi budú chodiť podľa svojej špecializácie.

Osobitná izolačná izba

V rámci zlúčenia neurologickej a internej JIS nemocnica zriadi aj osobitnú izolačnú izbu s kompletným príslušenstvom. „V súčasnej dobe totiž narastá počet závažných epidemiologických ochorení, ktoré si vyžadujú intenzívnu zdravotnú starostlivosť,“ uviedla Vasilová.

„Oba nové zlúčené celky dostanú aj nové medicínske zariadenie, napríklad monitory vitálnych funkcií, mobilný röntgen, intermediárne lôžka či nový mobiliár. Stavebné práce sú naplánované v etapách do apríla 2021,“ doplnila Fedáková.

Aj nový počítačový tomograf

Podľa jej ďalších slov nemocnica investuje aj do nákupu novej diagnostickej techniky. Na rádiologické oddelenie pribudne nový počítačový tomograf, lekárom budú nápomocné i nový röntgen, ultrasonograf a digitálny mamograf.

„Nemocnica tiež nakúpi nové medicínske vybavenie pre oddelenie neonatológie, konkrétne pre jednotku resuscitačnej intenzívnej starostlivosti, aj pre oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti. Pribudnú tak napríklad nové inkubátory, ventilátory pre umelú pľúcnu ventiláciu, monitory vitálnych funkcií, klasické i intenzívne lôžka pre hospitalizovaných pacientov,“ uzavrela Fedáková.

Foto: archívne

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie