
I. Matovič: Do mesiaca budú zaočkovaní VŠETCI! Buď vakcínou alebo OMIKRONOM
Matovič tvrdí, že nakaziť sa omikronom bude menej bezpečné, ako sa zaočkovať, ale ide o slobodné rozhodnutie každého človeka.
I. Matovič: Do mesiaca budú zaočkovaní VŠETCI! Buď vakcínou alebo OMIKRONOM
Matovič tvrdí, že nakaziť sa omikronom bude menej bezpečné, ako sa zaočkovať, ale ide o slobodné rozhodnutie každého človeka.

Cesta povinného očkovania pre Slovensko už asi nejaký zmysel nebude mať. Uviedol to pred stredajšom rokovaním vlády minister financií Igor Matovič (OĽANO) s tým, že tí, ktorí sa chceli zaočkovať, tak sa už zaočkovali a tí, ktorí tak neurobili, tak „tých zaočkuje omikron sám“.
Zaočkovaní budú všetci
„Nútiť ľudí k očkovaniu, keď nevieme, ako sa bude ďalej vyvíjať COVID-19, či neprejde do formy, po ktorej všetci túžime, že to bude ochorenie, ktoré sa bude podobať na bežné vírusové ochorenie, momentálne nemusí byť témou dňa,“ povedal Matovič.
Nie je zástancom toho, aby povinne nútili k očkovaniu niektorú skupinu mladých ľudí len preto, že sú to napríklad vojaci, policajti alebo zdravotníci. Je ochotný sa na túto tému baviť pri skupine ľudí, ktorá je najrizikovejšia.
„V priebehu mesiaca budú na Slovensku zaočkovaní všetci,“ poznamenal minister financií. Tvrdí, že nakaziť sa omikronom bude menej bezpečné, ako sa zaočkovať, ale ide o slobodné rozhodnutie každého človeka. Ako poznamenal, je potrebné si držať prsty, aby vlna omikronu spôsobila čo najmenšie následky.
Povinné očkovanie
Pre ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) je zavedenie povinného očkovania na Slovensku bezpredmetnou otázkou, pretože variant omikron napadá rovnako očkovaných ako neočkovaných.
„Vidíme, že v európskych krajinách, kde tá vlna omikronu už prebieha, sa počty v nemocniciach napĺňajú oveľa menej, ako to bolo pri predchádzajúcich variantoch,“ podotkol Krajniak s tým, že povinné očkovanie nepodporuje.
Prečítajte si aj
- SVET O SLOVENSKU: Ďalšia obeť krízy. Zo Slovenska odchádza známa módna značka!
- SMRŤ na Morave: Muž prešiel najdlhší visutý most na svete a ZOMREL
- Jednorazová pomoc pre rodiny už mieri do domácností: Komu CINKNE 100, 200 a 300 eur?
- TÝŽDENNÝ HOROSKOP podľa Valiky: Koho hádky môžu skončiť až rozchodom?
- Najprv 35 °C, potom ochladenie a BÚRKY: Slovensko čakajú extrémne výkyvy počasia
- Prírodné kúpaliská a bazény: Ktorým dali hygienici nateraz ZELENÚ? + ZOZNAM
- Čaputová sa OBRÁTI na Ústavný súd a Matovičovi odkazuje: Jeho balíček nie je pomocou...
- Plánujete si letnú dovolenku? ANALÝZA ukázala, kde vychádza NAJLACNEJŠIE
- Obľúbené more Slovákov sa EXTRÉMNE otepľuje a voda je priam HORÚCA: Neveští to nič dobré!
- APOKALYPSA na Morave: Mestečko zasypali krúpy, ich vrstva mala desiatky centimetrov
- Stredomorie sa pripravuje na POHROMU: V najbližších rokoch ho takmer určite zasiahne CUNAMI
- AKTUÁLNA správa: COVID-19 je späť! Prvá nemocnica zavádza protipandemické opatrenia
- SVET O SLOVENSKU: Ďalšia obeť krízy. Zo Slovenska odchádza známa módna značka!
- Lekárka, ktorá vyoperovala zlé oko, je v odbore kapacitou: Čo sa mohlo na sále stať?
- Obľúbené more Slovákov sa EXTRÉMNE otepľuje a voda je priam HORÚCA: Neveští to nič dobré!
- Čaputová sa OBRÁTI na Ústavný súd a Matovičovi odkazuje: Jeho balíček nie je pomocou...
- Dráma na šampionáte: Akvabela NEDÝCHALA a klesala ku dnu, záchrana v poslednej chvíli!
- Výnimočný pohľad na oblohu: Voľným okom bude vidno naraz 5 planét
- Rodina z Ukrajiny dorazila na TOTÁLNE rozstrieľanom aute: ÚTEK trval dva týždne! FOTO
- Europarlament odobril predĺženie covidpasov: Dokedy nám majú platiť?