Webnoviny - Svet

Igor Matovič a Alojz Hlina vyrazia na karavanturné za Rómami

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Na „turné“ po rómskych osadách vyrazí líder OĽaNO Igor Matovič so straníckym kolegom Alojzom Hlinom v 20-ročnom karavane požičanom od kamaráta.

Pripravení sú na to, že týždeň strávia bez elektriny a bandasku na vodu budú nosiť na streche karavanu.

„Karavan už máme. Dve požičovne nám odmietli požičať karavan, v jednej sme už zaplatili zálohu. Ale keď zistili, že sme to my a kde by skončil, tak nás odmietli. Že majiteľ ho má príliš rád na to, aby nám ho požičal. Nakoniec nám kamarát požičal taký 20-ročný karavan, ktorý sa ťahá za autom,“ povedal pre agentúru SITA Matovič. Spolu s Hlinom si už pojazdný domov na kolesách boli obzrieť.

„Je celkom dobrý. Trochu problémom je, že sa musí napojiť na elektriku, a tečúcu vodu tiež neviem, či nájdeme jednoducho. Vyriešili sme to tak, že budeme asi bez elektriky, elektriku potrebujeme de facto v noci, kedy sa spí, a teraz sú dlhé noci, takže elektriku nebudeme potrebovať a vodu vyriešime asi bandaskou hore na karavane a hadičkou dovnútra,“ komentoval úpravy Matovič.

Poslanci sa plánujú pozrieť do štyroch problematických osád a jednej vzorovej. „Podľa Petra Polláka vraj aj také na Slovensku existujú, som zvedavý, dal nám viacero tipov, napríklad Hrabušice,“ konštatoval.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM