Správy Technológie

Internetom sa šíri spam: Tvári sa, že pochádza zo štátneho portálu slovensko.sk

Vodami internetu sa začala šíriť nevyžiadaná emailová správa, ktorá môže v užívateľovi vzbudiť pocit, že sa jedná o informáciu zo štátneho webu slovensko.sk.

Ilustračný obrázok k článku Internetom sa šíri spam: Tvári sa, že pochádza zo štátneho portálu slovensko.sk
Zdroj: TASR

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) informuje používateľov internetu o šírení e-mailových správ, ktoré môžu byť prijímateľom správ posudzované ako upozornenia zaslané z portálu slovensko.sk. Médiá o tom informovala sekcia komunikácie agentúry.

Ako príklad uviedla správy s e-mailovou adresou odosielateľa urad@slovensko.blue, ktoré IT špecialisti vyhodnotili ako spam, v tomto prípade s nevyžiadanou reklamou a ponukou.

Agentúra nevyužíva portál slovensko.sk na zasielanie podobných ponukových alebo reklamných e-mailov, zdôraznila sekcia komunikácie. Vládna dátová sieť orgánov verejnej správy Govnet je nepretržite monitorovaná a zo strany NASES je snaha o zistenom výskyte spamových e-mailových správ včas informovať verejnosť.

Viac technologických noviniek čítajte na www.fony.sk

K dnešnému dňu bolo na vstupe siete Govnet priebežne zachytených viac ako 1600 nevyžiadaných správ s nevyžiadanými ponukami zaslanými z rovnakého zahraničného web-hostingového zdroja. Agentúre niektoré podnikateľské subjekty elektronicky preposlali kópie správ od istej košickej spoločnosti s ponukou na vybrané služby a vypracovanie dokumentácie v súvislosti s novými opatreniami v oblasti GDPR, konkretizovala.

NASES upozorňuje všetkých používateľov slovensko.sk, aby dôkladne zvážili ďalšiu komunikáciu s odosielateľom nevyžiadaných e-mailov a ani unáhlene neposkytovali odosielateľom takýchto správ akékoľvek svoje údaje.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM