Ivan Vaško vicemajster sveta v skijöringu

Foto: SITA/AP OBERWIESENTHAL 28. februára (WEBNOVINY) – Vicemajstrom sveta v kategórii skijöring mužov (lyžiar a jeden pes, sibírsky husky) na majstrovstvách sveta WSA v pretekoch psích záprahov v nemeckom Oberwiesenthali sa stal slovenský reprezentant Ivan Vaško. V tej istej kategórii mužov hneď za medailovými pozíciami skončil známy slovenský maratónec a účastník OH 2004 v maratóne v Aténach Marcel Matanin. Podľa vedúceho slovenskej výpravy Mareka Harvana na pretekoch MS nesklamali ani ostatní slovenskí reprezentanti. Jana Zemčáková v kategórii C1 (lyžiar a štvorzáprah plemena sibírsky husky) obsadila 19. miesto a Igor Pribula v tej istej kategórii pridal 34. miesto. Slovenské farby na tomto šampionáte v mimoriadne ťažkej konkurencii mašérov z celého sveta obhajovalo päť slovenských reprezentantov. Z nich až dvaja skončili v elitnej pätici pretekárov.