Webnoviny - Svet

Jankech rezignoval, Slovan povedie Jarolím

WEBNOVINY.SK

Jozef Jankech Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava prijalo v stredu rezignáciu doterajšieho hlavného trénera A-mužstva Jozefa Jankecha. Vo štvrtok by už mal tréning viesť nový kormidelník Karel Jarolím, ktorý v tejto sezóne v septembri predčasne ukončil pôsobenie v Slavii Praha. Spolu s Jozefom Jankechom od mužstva odchádzajú aj asistenti Štefan Horný a Juraj Bútora, ktorých s najväčšou pravdepodobnosťou nahradí Pavel Řehák.

„Pred reprezentačnou prestávkou sme sa dostali do nezávideniahodnej situácie, pretože z piatich tohtosezónnych zápasov na ihriskách súperov sme získali iba bod. Mužstvo sa dostalo do herného kŕča na ihriskách súperov najmä po nešťastnom vypadnutí v Európskej lige UEFA so Stuttgartom. Aj sám tréner Jankech pochopil, že s touto situáciou treba niečo robiť. Záležitosť okolo výkonov tímu sme až do poslednej chvíle nechceli takto riešiť. Ak by sme chceli Jankecha odvolať, urobili by sme to už na začiatku reprezentačnej prestávky,“ povedal pre agentúru SITA viceprezident ŠK Slovan pre športovú oblasť Petr Kašpar.

Karel Jarolím sa so Slovanom dohodol na zmluve do 30. júna 2012 a v kontrakte je aj opcia na prípadnú ďalšiu spoluprácu. Jarolím trénoval Příbram, Slaviu Praha a FC Synot, vo francúzskom Štrasburgu bol asistentom.

Päťdesiatštyriročný Jarolím ešte v septembri pôsobil na lavičke Slavie Praha. Po prehre 0:3 so Slováckom v 10. kole Gambrinus ligy ponúkol svoju abdikáciu, vedenie klubu ju však neprijalo. O tri dni neskôr 29. septembra však v Slavii, s ktorou v sezónach 2007/2008 a 2008/2009 získal český titul, definitívne skončil. Bývalý československý reprezentant pracoval v slávnom pražskom klube s krátkou prestávkou na jar 2010 v období jar 2005 až jeseň 2010, na jeseň 2007 ju priviedol do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Slovanu patrí po jedenástich ligových kolách so 17 bodmi v tabuľke 5. priečka. Rovnaký bodový zisk majú aj Ružomberok a Nitra. Na vedúcu Žilinu strácajú belasí 6 bodov. Rezignácia Jozefa Jankecha z postu šéftrénera futbalistov Slovana Bratislava a jeho nahradenie českým koučom Karlom Jarolímom je v aktuálnej sezóne už štvrtou zmenou na poste hlavného trénera v Corgoň lige. Pred Jankechom predčasne skončili Roman Pivarník v 1. FC Tatran Prešov, Žarko Djurovič v MFK Košice a Ladislav Jurkemik v MFK Ružomberok.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM