Svet Správy Zo zahraničia

Japonsko čelí silnému tajfúnu: Na letisku uviazlo 17-tisíc cestujúcich

Približne 17 000 pasažierov uviazlo v noci na utorok miestneho času na japonskom medzinárodnom letisku Narita v dôsledku silného tajfúnu, ktorý sa v pondelok prehnal cez metropolitnú oblasť Tokia a spôsobil chaos v doprave. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.

Ilustračný obrázok k článku Japonsko čelí silnému tajfúnu: Na letisku uviazlo 17-tisíc cestujúcich
4
Galéria
Zdroj: TASR

Príchod tajfúna viedol k zrušeniu vyše 100 letov a ochromil aj cestné a železničné spojenie s letiskom. Mnohí cestujúci tak nemali žiadne prípoje do japonskej metropoly, vzdialenej 70 kilometrov západne od letiska.

Hovorca letiska spresnil, že v jeho priestoroch muselo stráviť dnešnú noc celkovo 16 900 ľudí, ktorým letiskový personál rozdával jedlo, vodu a deky.

„Autobusy a vlaky už obnovili prevádzku a pasažieri sa začínajú vracať domov alebo smerujú do svojich cieľových zastávok,“ uviedol hovorca letiska.

Letisko Narita, ležiace v meste Čiba východne od Tokia, priamo zasiahol silný tajfún Faxai, ktorý sprevádzal vietor s nárazmi do 207 kilometrov za hodinu.

Jeden z najsilnejších tajfúnov, aký zasiahol Tokio za uplynulé roky, prešiel v pondelok nadránom nad pevninu v Čibe po tom, ako sa prehnal Tokijským zálivom.

Japonsko zasiahne každoročne štyri až päť tajfúnov, len zriedkavo však v oblasti blízko Tokia.

Tajfún Faxai v Japonsku
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie